На головну > Новини > Держслужба молоді та спорту України підтримує встановлення Дня шахів в Україні та збільшення державної підтримки цього виду спорту

10 Жовтень 2011

Державна служба молоді та спорту України підтримує запровадження Дня шахів в Україні та збільшення державної підтримки цього виду спорту.

На цьому наголосив заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Сизенко на круглому столі "Про стан і проблеми розвитку шахів в Україні", який відбувся 5 жовтня 2011 року з ініціативи Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України та Федерації шахів України.

На засіданні розглядалася питання ролі українських шахів в підвищенні міжнародного іміджу країни та подальшому зростанні інтелекту нації; проблеми сучасних українських шахів та шляхи їх вирішення спільними зусиллями Держави та шахової громадськості України та внесення змін до проекту Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів України».

Юрій Сизенко зазначив, що учасники круглого столу підтримали ініціативу встановлення щорічного Дня шахів в Україні.

За підсумками обговорення питань порядку денного прийнято рішення створити робочу групу для підготовки пропозицій щодо невідкладних заходів розвитку шахів в України.

Серед зазначених рекомендованих заходів -  збільшення бюджетного фінансування шахів на 2012 рік, зокрема, підвищення заробітної плати шахістів і тренерів штатної збірної команди України, які перебувають на контракті з Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту,  збільшення витрат на фінансування шахів в Єдиному календарному плані фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2012 рік, зокрема на проведення на високому рівні чемпіонатів України серед чоловіків та жінок.

Також прийнято рішення рекомендувати створити державний стипендіальний фонд для десяти найбільш обдарованих юних шахістів України у розмірі 300 тис. грн..

Голова державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін зазначив, коментуючи ситуацію в українських шахах: "Однозначно ми будемо підтримувати шахи, збільшувати фінансування на навчальні збори та змагання, відроджувати Державну шахову школу гросмейстерів, а головне – це створення державної програми розвитку шахів в Україні з відповідним фінансуванням. Прецеденти є – такі програми існують з розвитку хокею, футболу. При  цьому зазначимо, що наші спортсмени – шахісти своїми результатами, особливо в останні роки, підтримують високий імідж України як спортивної держави". Він також додав, що інтелектуальні види спорту в Україні в особливій пошані – відомі здобутки наших шахістів в радянські часи, і в часи незалежної України. В свій час Держслужба підтримала нашу чемпіонку з шашок Дар'ю Ткаченко – і вона повернула титул найсильнішої в світі.

Юрій Сизенко, виступаючи на круглому столі, також зазначив, що Держслужба буде домагатися державної підтримки шахів в Україні, особливо серед молоді та юні, бо це розвиток інтелекту наших громадян,  гра, для якої не потрібно великих коштів. "Сподіваюся, що вдасться додатково відкрити в кадровій службі вакансії державних тренерів з шахів, окрім цього, варто доручити місцевим адміністраціям відродження шахових клубів на місцях", - сказав він.

За підсумками обговорення прийнято рішення створити робочу групу для підготовки пропозицій щодо невідкладних заходів розвитку шахів в Україні.

Крім того, учасники круглого столу обговорили питання щодо впровадження «Дня шахів в Україні» з відповідним бюджетним фінансування святкування заходів цього дня та придбання електронного шахового та демонстраційного устаткування для проведення офіційних міжнародних змагань у м. Києві.

Участь у круглому столі взяли заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Сизенко, директор департаменту спорту вищих досягнень Олександр Артем’єв, представники Державної служби молоді та спорту України, Спортивного комітету України, народні депутати України, шахова громадськість тощо.

Нагадуємо, за останні роки найвидатнішими результатами українських шахістів стали: у 2001 році чоловіча збірна команда України у складі Василя Іванчука, Руслана Пономарьова, Володимира Баклана, В’ячеслава Ейнгорна, Олега Романишина, та Вадима Малахатька стала чемпіоном світу.

У 2004 році на 36-й Всесвітній шаховій Олімпіаді чоловіча збірна команда України у складі Василя Іванчука, Руслана Пономарьова, Андрія Волокитіна, Олександра Моісеєнка, Павла Ельянова, та Сергія Карякіна посіла 1 місце .

У 2008 році на 38-й шаховій Олімпіаді жіноча збірна команда України у складі Катерини Лагно, Наталії Жукової, Анни Ушеніної, Інни Гапоненко-Яновської, та Наталії Здебської посіла 2 місце.

У 2010 році, на 39-й шаховій Олімпіаді чоловіча збірна команда України у складі Василя Іванчука, Руслана Пономарьова, Олександра Моісеєнка, Павла Ульянова та Захара Єфименка посіла 1 місце.

Серед особистих досягнень: у 2002 році вперше за всю історію світових шахів чемпіоном світу став український шахіст Руслан Пономарьов, а віце-чемпіоном – Василь Іванчук.

У 2010 році Катерина Лагно виборола звання чемпіонки світу з блискавичної гри.

10 найсильніших шахістів України входять до першої світової сотні.

8 кращих українських шахісток входять до числа перших ста у світі.

Міжнародний день шахів у всьому світі відзначають 20 липня.

В Україні шахи відомі з 10—11 ст.

За матеріалами: www.kmu.gov.ua