На головну > Новини > Затверджено Положення про державні стипендії чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор

19 Вересень 2011

Президент України Віктор Янукович затвердив нову редакцію Положення про державні стипендії чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор. Відповідний указ за № 907/2011 Глава Держави  підписав 10 вересня 2011 року.

Згідно з Положенням, державні стипендії призначаються чемпіонам Олімпійських,Паралімпійських та Дефлімпійських ігор у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб кожна; а також призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, які посіли друге або третє місце на таких іграх, – у розмірі відповідно трьох з половиною та трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб кожна.

На державні стипендії можуть претендувати громадяни України, які постійно проживають вУкраїні.

Добір кандидатів на призначення державних стипендій здійснюється комісією з урахуванням таких критеріїв: безпосередня участь у навчально-тренувальному процесі, зокрема робота у дитячо-юнацьких спортивних закладах незалежно від підпорядкування та форми власності, у спеціалізованих навчальних закладах спортивного профілю та підготовці спортсменів для національних збірних команд з олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських видів спорту; безпосередня участь у громадській діяльності щодо розвитку фізичної культури та спорту.

За результатами добору комісія вносить пропозиції щодо кандидатур на призначеннядержавних стипендій Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України щороку до 15 вересня.

Особі може бути призначено відповідно до цього Положення лише одну державну стипендію.Призначаються Державні стипендії довічно.

Державні стипендії чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, призначені в установленому порядку до набрання чинності цим Указом, у подальшому виплачуються у порядку та розмірах, передбачених новим Положенням.

Указом також внесено зміни до низки Указів Президента України щодо державних стипендій чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор.

ПОЛОЖЕННЯ

Указом Президента України

від 10 вересня 2011 року № 907/2011

1. Державні стипендії чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійськихігор (далі – державні стипендії) можуть бути призначені чемпіонам та призерам Олімпійських,Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, які виступали у складі національних збірних командУкраїни або колишнього Союзу РСР та за станом здоров'я не можуть брати участь у змаганняхнайвищого світового рівня з відповідних видів спорту.

2. Державні стипендії призначаються громадянам України, які постійно проживають в Україні.

3. Державні стипендії призначаються:

чемпіонам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор у розмірі чотирьохпрожиткових мінімумів для працездатних осіб кожна;

призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, які посіли друге або третємісце на таких іграх, – у розмірі відповідно трьох з половиною та трьох прожиткових мінімумів дляпрацездатних осіб кожна.

4. Державні стипендії призначаються Президентом України за поданням Міністерства освіти інауки, молоді та спорту України.

Державні стипендії призначаються довічно.

Пропозиції щодо кандидатів на призначення державних стипендій попередньо розглядаютьсякомісією з державних стипендій (далі – комісія), яка утворюється Міністерством освіти і науки,молоді та спорту України.

Порядок проведення добору кандидатів на призначення державних стипендійзатверджується Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України за поданням Державноїслужби молоді та спорту України.

5. Пропозиції щодо кандидатів на призначення державних стипендій вносять до комісіїнаціональні федерації з видів спорту.

Перелік документів, необхідних для внесення особи як кандидата на призначення державноїстипендії, визначається Державною службою молоді та спорту України.

6. Добір кандидатів на призначення державних стипендій здійснюється комісією зурахуванням таких критеріїв:

безпосередня участь у навчально-тренувальному процесі, зокрема робота у дитячо-юнацькихспортивних закладах незалежно від підпорядкування та форми власності, у спеціалізованихнавчальних закладах спортивного профілю та підготовці спортсменів для національних збірнихкоманд з олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських видів спорту;

7. Особі може бути призначено відповідно до цього Положення лише одну державнустипендію.

Державна стипендія виплачується щомісяця, незалежно від розміру одержуваної стипендіатомзаробітної плати чи пенсії.

Виплата державних стипендій здійснюється Державною службою молоді та спорту України.

8. У разі від'їзду стипендіата на роботу за кордон чи з інших причин (за виняткомвідрядження його Державною службою молоді та спорту України) на строк понад два місяці виплатадержавної стипендії припиняється до повернення його в Україну та відновлюється указом Президента України за клопотанням Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

9. Стипендіат може бути позбавлений державної стипендії Президентом України за поданнямМіністерства освіти і науки, молоді та спорту України у випадках:

засудження його за умисний злочин;

дискваліфікації Міжнародним олімпійським комітетом, Міжнародним паралімпійським комітетом,іншою міжнародною спортивною організацією або національною спортивною федерацією з виду спорту;

припинення безпосередньої участі в навчально-тренувальному процесі або діяльності щодорозвитку громадського фізкультурно-спортивного руху, підготовці спортсменів для національнихзбірних команд з олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських видів спорту.

10. У разі смерті стипендіата Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України здійснюєвиплату державної стипендії у розмірі 50 відсотків його неповнолітнім дітям до досягнення ними 18-річного віку.

За матеріалами: kmu.gov.ua/sport