На головну > Новини > Уряд затвердив Положення про центр олімпійської підготовки

Уряд затвердив Положення про центр олімпійської підготовки

16 Вересень 2011

Кабінет Міністрів України затвердив Положення про центр олімпійської підготовки.

Відповідну постанову "Про затвердження Положення про центр олімпійської підготовки"за № 948 було ухвалено на засіданні Уряду.

Голова Державної служби молоді та спорту Равіль Сафіуллін зазначив, коментуючи ухвалення Положення, що документ однозначно визначає, що головне завдання центру - підготовка спортсменів національних збірних України, здатних успішно виступати на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи, інших змаганнях високого рівня.

Равіль Сафіуллін нагадав, що в Україні 29 центрів олімпійської підготовки. Діяльність переважної більшості не відповідає на сьогодні потребам українського спорту. "В переважній більшості  це структури, які виконують свої функції лише в частині харчування спортсменів. Там часто відсутня соціальна складова, нема відповідного медичного і наукового забезпечення, не визначений їх юридичний статус, кошти не використовуються ефективно", - зазначив Голова Держслужби і додав що досі бази діяли на підставі застарілого Положення, зареєстрованого Мін'юстом ще 1998 року.

"Саме тому Державною службою кардинально змінюється підхід до діяльності таких центрів, для чого створюється принципово нова нормативно-правова база, де передбачено створення в центрі відповідних умов, можливість проводити самостійну управлінську діяльність тощо," - сказав Глава відомства.

Він додав, що Положення регулює організаційно-правові засади діяльності Центру, визначає критерії надання базі статусу Центру олімпійської підготовки та вибору спортсменів, організацію навчально-тренувальної роботи, фінансово-господарської діяльності та матеріально-технічного забезпечення. Зокрема, засновниками центрів можуть бутиДержмолодьспорт; місцеві держадміністрації; органи місцевого самоврядування; спортивні федерації, фізкультурно-спортивні товариства, інші громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості; вищі навчальні заклади.

Щодо критеріїв, то статус центру надається за наявності у ньому кваліфікованого тренерсько-викладацького складу; спортсменів, які відповідають вимогам для зарахування до центру; власної спортивної бази або спортивної бази, наданої центру в довгострокове користування строком не менш як на чотири роки; спеціального інвентарю та обладнання, передбаченого для певного виду спорту; місць для харчування та проживання спортсменів протягом року; приміщення та обладнання, призначених для проведення реабілітаційно-відновлювальних заходів; можливості проведення постійно діючих навчально-тренувальних зборів; можливості фінансування участі спортсменів у спортивних змаганнях.

Визначено критерії  зарахування спортсменів до складу Центру.

Центр забезпечує розвиток одного або кількох олімпійських видів спорту

"Положення відкриває можливість утворювати Центри, які забезпечуватимуть підготовку спортсменів через проведення постійно діючих навчально-тренувальних зборів; раціонально використовувати кошти бюджетів усіх рівнів;  укріплювати матеріально-технічну та спортивну базу, створити належні умови для проживання, харчування спортсменів високого класу, належного медичного та наукового забезпечення, використання існуючих та будівництва нових спортоб’єктів", - сказав Равіль Сафіуллін.

Утворення центрів олімпійської підготовки передбачено статтею 13 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", іншими нормативними актами. Згідно Постанови, після набрання чинності Положення має бути проведена ревізія діючих регіональних центрів олімпійської підготовки.

Сьогодні у 16 регіонах Україні існує 29 центрів олімпійської підготовки, які фінансуються з місцевих бюджетів із загальним обсягом фінансування близько 7 млн. грн.

За матеріалами: kmu.gov.ua/sport/