На головну > Новини > 23 вересня 2011 року у Львові стартує V етап чемпіонату України з кільцевих автогонок «RENAULT XII Гран-Прі Львова»

15 Вересень 2011

За сприяння Львівської обласної державної адміністрації й за підтримки Львівської міської ради, Галицький Автомобільний Клуб, на честь 20-ї річниці Незалежності України та 80-ї річниці з дня проведення перших міжнародних кільцевих перегонів у Львові, організовує 23-25 вересня 2011 року V етап чемпіонату України з кільцевих автогонок «RENAULT XII Гран-Прі  Львова».

У змаганнях візьмуть участь понад 30 пілотів з таких міст України: Київ, Дніпропетровськ, Сімферополь, Одеса, Харків, Львів, Івано-Франківськ, Луцьк, Ужгород.

Безпеку змагань забезпечуватимуть понад 150 працівників МВС, автомобілі швидкого реагування МНС, та карети швидкої допомоги.

Передбачені безпечні місця для глядачів та гостей міста.

Для акредитованих журналістів передбачені спеціальні перепустки та постійний доступ до інформації про перебіг спортивних баталій.

Сподіваємось, що ця подія стане ще однією яскравою історичною сторінкою у розвитку автомобільного спорту на Львівщині.

Львів – автоспортивний світовий центр

Відколи у Львові з'явився перший автомобіль, а це відбулося в 1897 році, наше місто впродовж десятиліття утримувало славу одного з центрів автомобільного спорту в Європі та світі. Рівно сто років тому в столиці Галичини був створений один з перших в Україні клубів – Галицький клуб автомобілістів. Його рівень був настільки високий, що він швидко поширив свою діяльність не лише на Стрий, Дрогобич, Івано-Франківськ, Тернопіль, але і на Краків та інші польські міста. За короткий час, а саме вже у 1907 –1920 роках, у Львові діяли декілька споріднених організацій – «Військовий корпус мотористів», «Філіал Автомобільного клубу Австрії», «Галицький клуб самоходовий», «Польський Тоурінг клуб», «Львівська спілка автомобільна», «Спілка перевізників та таксистів», різні авто секції українських та польських клубів. Львів’яни вже з початку ХХ століття брали активну участь в автозмаганнях, що проходили в різних частинах Європи.

Один з перших фактів зафіксовано в 1903 році, коли львів’янин брав участь в авто рейді до Ніци. Проте однозначно можна сказати, що на світові автокарти Львів потрапив у 1930 – роках, коли тут проводили Гран – Прі Леополіса (по іншому Гран – Прі Польщі), що було по суті аналогом сучасної Формули 1. Завдяки підтримці обласної та міської державних адміністрацій, у Львові саме Галицький автомобільний Клуб в 1995 році відновив проведення кільцевих автоперегонів вулицями міста Львова, подібні національні змагання відбуваються лише в чотирьох містах України, зокрема у Львові, Києві, Дніпропетровську та Одесі. У 2011 році виповнюється 80 років з дня проведення в м. Львові перших міжнародних кільцевих автоперегонів «Гран – Прі Львова», в яких приймали участь гоночні та спортивні автомобілі.

конт. тел.: 067 455 34 44

e-mail: galicia@e-mail.ua