На головну > Новини > З нагоди 20-ї річниці Незалежності України у Львові завершилася зіркова естафета за участю фізкультурно-спортивного активу

29 Серпень 2011

В день відзначення 20-ї річниці Незалежності України на площі перед пам’ятником Т.Шевченкові у Львові було гамірно і людно. О 12 годині дня саме тут одночасно фінішували 15 етапів зіркової естафети за участю фізкультурно-спортивного активу. Старт естафети відбувався від пам’ятників видатним діячам української державності, фініш - біля пам’ятника Т.Шевченку на проспекті Свободи у м. Львові.

На старті кожного етапу відбувалося покладання квітів, а на площі перед пам’ятником Т.Шевченкові було покладено квіти від усіх учасників зіркової естафети за участю: Олімпійського чемпіона Олександра Петріва, учасниці зіркової естафети в колоні велосипедистів, бронзового призера Олімпійських Ігор в Пекіні, вихованки Жовківської школи велоспорту, яка сьогодні мешкає і тренується в Луганську Лесі Калітовської та одного з найтитулованіших представників львівського «Інваспорту», володаря трьох медалей Параоліміпйських Ігор 2008 року в Пекіні у змаганнях з легкої атлетики Романа Павлика.

Усі колони були прикрашені державними прапорами України та прапорами фізкультурно-спортивних товариств та установ області. На кожному етапі участь взяли від 20-50 учасників в однаковій формі з однотипними номерами етапів. У велосипедній колоні були присутні учасники Чемпіонату України з велоспорту на треку – майже 100 осіб. Кожен, хто фінішував отримав від організаторів відповідний пам’ятний значок.

Загальна кількість учасників, які фінішували на площі перед пам’ятником Т.Шевченку – 420 осіб.

Особливо старанно провели свої етапи представники обласної організації ФСТ «Динамо» (керівник колони Петро Булава); велосипедного спорту (керівник колони Володимир Набойщиков), юні хокеїсти (керівник колони Михайло Чіканцев); інвалідного спорту (керівник колони Вадим Магрілов), автомобільного спорту (20 автомашин, керівник колони Сергій Єженков), кінного спорту (керівник колони Михайло Вартовник), спортсменів ТСО України (керівник колони Сергій Павлишин), університету фізичної культури (керівник колони Ярослав Тимчак) та ін.

У колоні олімпійців та ветеранів спорту були присутні: Петрів Олександр – ЗМС з кульової стрільби, Олімпійський чемпіон 2008 року; Слівінській Михайло – ЗМС, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор (1988, 1992), учасник ще трьох Олімпіад (1996, 2000, 2004); Подгрушна Христина – МС з гірськолижного спорту, учасниця 17-х зимових Олімпійських ігор в Ліллехаммері; Захарків Роман – МС з санного спорту, учасник 21-х зимових Олімпійських ігор у Ванкувері та майже 20 Заслужених тренерів України та ветеранів спорту Львівщини.

З вітальним словом виступили: начальник управління з питань фізичної культури та спорту Юрій Майборода, олімпійський чемпіон Олександр Петрів, депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму Львівської обласної ради Тарас Скиба, депутат львівської міської ради Юрій Михальчишин, політичний в'язень, дисидент, історик, професор Львівського державного університету фізичної культури Валентин Мороз.

11 спортсменам області було вручено посвідчення «Майстер спорту України», «Майстер спорту України міжнародного класу».

Хід підготовки та проведення естафети широко висвітлювався в друкованих та електронних засобах масової інформації та на Львівському телебаченні.

Естафета була належним чином забезпечена супроводом автомобілів ДАІ, медичним супроводом та озвученням.

Естафета відбувалася за такими етапами:

1. Від пам’ятника Михайлові Грушевському – легкоатлетична колона за участю юнаків та дівчат 20-ти літнього віку – ровесників Незалежності України

2. Від пам’ятника В’ячеславовіЧорноволу– легкоатлетична колона за участю депутатського корпусу та представників органів державного управління

3. Від пам’ятника Степанові Бандері - легкоатлетична колона за участю представників ФСТ «Україна»

4. Від пам’ятника Данилові Галицькому - легкоатлетична колона за участю представників ФСТ «Колос»

5. Від пам’ятного знаку борцям за волю України, вул. Вітовського (навпроти входу в Парк Б.Хмельницького) – легкоатлетична колона за участю представників ФСТ «Спартак»

6. Від пам’ятника охоронцям української державності (Юрію Змієборцю), площа Генерала Григоренка – легкоатлетична колона за участю представників ФСТ «Динамо»

7. Від пам’ятника Маркіяну Шашкевичу – легкоатлетична колона за участю представників освітянського спорту

8. Від пам’ятника Іванові Франкові – колона представників інвалідного спорту на візка

9. Від пам’ятника товариству «Просвіта» - легкоатлетична колона за участю спортсменів-студентів Львівського державного університету фізичної культури

10. Від пам’ятника Іванові Підкові – піша колона за участю олімпійців та ветеранів спорту Львівщини

11. Від пам’ятника Василеві Стефанику– колона на роликових ковзанах за участю юних хокеїстів Львівщини

12. Від Меморіалу Воїнів УГА на Личаківському цвинтарі – велосипедна колона за участю спортсменів-велосипедистів Львова

13. Від пам’ятника товариству «Сокіл-Батько» по вул. Стрийській, поблизу будівлі Податкової адміністрації – кінна колона за участю вихованців ДЮСШ «Буревісник»

14. Від пам’ятника Романові Шухевичу в с. Білогорщі (Залізничний район м. Львова) – мотоциклетна колона за участю представників мотоциклетних та автомобільних спортивно-технічних клубів ТСО України

15. Від музею Є. Коновальця в Зашкові (Жовківський район) – автомобільна колона за участю представників автомобільних спортивно-технічних клубів.

Отже, фізкультурно-спортивний актив області ефективним проведенням зіркової естафети гідно долучився до відзначення 20-ї річниці Незалежності України.

Оксана Вацеба, заступник начальника управління з питань фізичної культури та спорту