На головну > Новини > Уславленому капітанові львівських «Карпат» Ігореві Кульчицькому – 70!

Уславленому капітанові львівських «Карпат» Ігореві Кульчицькому – 70!

15 Серпень 2011

13 серпня ц.р. свій 70-річний ювілей відзначив один з видатних футболістів України, володар Кубку СРСР 1969 р. з футболу, багаторічний капітан ФК «Карпати», майстер спорту СРСР Ігор Євстахович Кульчицький!

Голова Львівської державної адмінстрації Михайло Цимбалюк  перед початком проведення селекторної наради з головами райдержадіністрацій, головами районних рад, міськими головами міст обласного значення за участю керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації вручив одному з легендарних гравців львівських «Карпат» цінний подарунок (годинник) та Подяку облдержадміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток футболу Львівщини.

Колектив Управління та спортивна громадськість Львівщини зичить шановному Ігореві Євстаховичу Кульчицькому наснаги, життєвих гараздів та многих літ!

Коротка інформаційна довідка.

Ігор Кульчицький народився 13 серпня 1941 року у Львові.

Вихованець львівської ДЮСШ-4. Закінчив Львівський інститут фізкультури і факультет журналістики Львівського університету.

більшість кар'єри провів у львівських «Карпатах». Багаторічний капітан «Карпат». Володар Кубка СРСР 1969. Майстер спорту СРСР (1966). Провів 2 матчі за збірну ціональну збірну СРСР з футболу.

У 1961 році виступав за «Нафтовик» (Дрогобич) та дубль київського «Динамо». У складі «Динамо» став переможцем першості СРСР серед дублерів 1961 р. У 1962 виступав за «Сільмаш» (Львів).

Ігор Кульчицький був одним з ініціаторів та організаторів створення футбольної  команди «Карпати». У 1969 році  став капітаном команди «Карпати», яка згодом виборола Кубок СРСР. Входив до списку 33 кращих гравців СРСР (1970 р.) та УРСР (1963, 1965, 1970 рр.). За львівські «Карпати» у 1963-1972 роках Ігор Кульчицький провів 307 ігор (37 голів).

В історію українського футболу Ігор Кульчицький назавжди увійшов як капітан третьої української команди (після київського «Динамо» та донецького «Шахтаря»), що зробив 17 серпня 1969 року коло пошани на московському стадіоні в Лужниках з Кубком СРСР в руках.

Після завершення ігрової кар'єри закінчив навчання у Вищій школі тренерів у Москві. Працював тренером, потім протягом 1987—1988 директором львівської ДЮСШ-4. Був начальником відновлених «Карпат» у 1989 р.

Згодом до 2001 року був помічником, заступником директора «Львіводоканалу» із загальних питань.

У 2003 р. в честь 40-ліття створення клубу «Карпати» збудував арку з портретами футболістів, володарів Кубку СРСР 1969 р. З 2008 р. і досі є одним з організаторів проведення фестивалю «Фест Кульчицьких» в с. Кульчиці Самбірського району Львівської області.

У футбольному клубі «Карпати» багато років працював віце-президентом клубу.

З 2009 року Ігор Кульчицький організовує на базі СДЮШОР-4 щорічний дитячо-юнацький «Турнір родини Кульчицьких».

Ігор Кульчицький є співавтором двох книг «Карпати: рік за роком» (2003 р.) та «Карпати» – все моє життя» (2011 р.)

У березні 2011 р. Ігор Кульчицький став Другом Євро-2012.