На головну > Новини > Щирі вітання патріархові стрільби з луку Львівщини Михайлові Хусківадзе!

Щирі вітання патріархові стрільби з луку Львівщини Михайлові Хусківадзе!

05 Серпень 2011

6 серпня Заслужений тренер України та СРСР, нині провідний тренер параолімпійської збірної команди України зі стрільби з лука Михайло Кронідович Хусківадзе святкує свій день народження!

Невичерпної енергії, здоров’я і многая літа, Вам, шановний Михайле Кронідовичу!

Якнайкращі побажання легендарній постаті львівського спорту від колективу управління та спортивної громадськості Львівщини!

Довідково:

Михайло Кронідович Хусківадзенародився 6 серпня 1919 р. у місті Омську (Російська Федерація). Ветеран Великої Вітчизняної війни, офіцер.

Чемпіон і призер чемпіонатів України, переможець I Всесоюзних змагань зі стрільби з лука (1962 р.).

Член збірних команд з кульової стрільби і стрільби з лука, майстер спорту СРСР з кульової стрільби, почесний майстер спорту (1964 р.).

Заслужений тренер УРСР (1969 р.).

Заслужений тренер СРСР (1974 р.).

Заслужений працівник фізичної культури і спорту України  (2000 р.).

1960-1970 – тренер збірної команди СРСР і старший тренер національної збірної команди України, голова Ради Федерації стрільби з лука України, центральної Ради ОДСТ «Буревісник».

З 1989 р. – провідний тренер збірної команди інвалідів-лучників України.

При Львівському медичному інституті Михайло Хусківадзе заснував секцію інвалідів-лучників, яка здобула чимало перемог на чемпіонатах України та міжнародних змаганнях.

Михайло Кронідович підготував призерів Олімпійських та Параолімпійських ігор, 18 майстрів спорту міжнародного класу, призерів і рекордсменів Європи та  світу (СРСР та України).

Автор 43 наукових праць, посібника «Спортивна стрільба з лука». Володар 18 урядових нагород, орденів Червоної зірки (1968 р.) та Богдана Хмельницького (2000 р.), отримав медаль «За трудову доблесть» (1971 р.).