На головну > Новини > Львівська “збірна зірок” на запорізькому килимі

Львівська “збірна зірок” на запорізькому килимі

20 Березень 2012

21 березня у Запоріжжі стартує чемпіонат України серед чоловіків та жінок з вільної боротьби, який може стати вирішальним у визначенні володарів олімпійських путівок до Лондона-2012. І хоча володарі вже здобутих перепусток на олімпійський килим та майбутні учасники передолімпійських відбірних турнірів матимуть деяку перевагу перед своїми конкурентами на внутрішніх змаганнях, деякі борці та борчині мають шанс гучно заявити про себе.

Незважаючи на відсутність деяких лідерів збірної України (Мерлені-Микульчин, Федоришин, Стадник, Синишин), за своїм складом змагання на берегах Дніпра легко можуть дати фору будь-якому престижному міжнародному турніру. Відрадно, що провідні ролі в державі відіграють львівські майстри килима чи вихованці наших тренерів. Фактично львівська “ол старз” могла б спокійно заповнити по кілька вакансій у національній команді.

Посудіть самі, у жіночих змаганнях за медалі поборються чемпіони та призери першостей світу та Європи: вага до 48 кг - Олександра Когут, Людмила Балушка, Марія Лівач, Ірина Рибак (усі — Львів), Наталія Пульковська (Хмельницька область); до 51 кг - Мар'яна Безрука (Львівська — Івано-Франківська), Юлія Благиня (Львів); до 55 кг — Юлія Малик, Ольга Нарепеха (обидві — Львів), Тетяна Лазарєва (Донецьк); до 59 кг — Ганна Василенко (Одеса), Ірина Гусяк, Тетяна Кіт, Антоніна Птицин (усі — Львів); до 63 кг — Юлія Остапчук (Волинська — Львівська), Мар'яна Квятковська (Івано-Франківська-Львівська), Світлана Рижикова, Алла Черкасова (обидві — Львів); до 72 кг - Оксана Ващук (Волинська — Львівська області).

У чоловічих змаганнях боротимуться за медалі: до 55 кг — Віталій Гурський (Івано-Франківська — Львівська); до 60 кг — Юрій Баландюк (Львів), Євген Хавілов (Київ); до 66 кг — Андрій Квятковський (Івано-Франківська — Львівська), Ростислав Первачук, Іван Петрів (обидва — Львів); до 84 кг  - Ібрагім Алдатов (Харківська), Володимир Сиротін (Київ), Олег Білоцерківський (Київська - Львівська); Михайло Даценко (Львів), Валерій Андрійцев (Київ).

Перші нагороди спортсмени розіграють 22 березня (жінки у вагових категоріях - 48, 51, 55, 59, 63, 67, 72 кг). Наступного дня  чемпіонів України визначать борці вагових категорій до 55, 60, 66 і 74 кг). А 24 березня стануть відомі чемпіони у вагах до 84, 96 і до 120 кг.

Михайло РОМАНЯК.