На головну > Новини > Вікторія Ленишин змагається на Кубку Дерюгіної


Вікторія Ленишин змагається на Кубку Дерюгіної


15 Березень 2012


 

16-18 березня у київському Палаці Спорту проходять змагання ХХІ міжнародного турніру з художньої гімнастики Кубок Дерюгіної Нафтогаз-2012”. У змаганнях візьмуть участь гімнастки із 40 країн світу. У складі збірної України в групових вправах виступатиме й 20-річна львів'янка Вікторія Ленишин.

 

Цей турнір пройде не просто в ранзі Кубка світу, що вже підтверджує високий авторитет Федерації гімнастики України серед світової спортивної громадськості, а й стане генеральною репетицією до Чемпіонату світу 2013 року з художньої гімнастики, який також пройде в Києві з 13 по 23 вересня 2013 року.

 

Цьогорічні змагання будуть присвячені 80-річчю з дня народження легенди світової художньої гімнастики, Героя України, головного тренера Національної збірної команди України з художньої гімнастики Альбіни Дерюгіної. Саме привітати її, а також подивитися готовність України до прийому світового форуму в 2013 році приїдуть Президент Міжнародної федерації гімнастики Бруно Гранді, Генеральний секретар Міжнародної федерації гімнастики Андре Гейсбюхлер, Президент техкому з художньої гімнастики ФІЖ Марія Шишковська і Президент техкому з художньої гімнастики УЕЖ Хайді Брунедер.

 

Високий статус змагань зобов'язує до участі і кращих гімнасток планети. До збірної України увійшли призери останнього Чемпіонату світу 2011 (Монпельє, Франція) таЧемпіонату Європи 2011 (Мінськ, Білорусь) Аліна Максименко і Ганна Різатдінова. У позаконкурсній програмі виступлять 

також призери світового форуму 2011 від України Вікторія Мазур та Вікторія Шинкаренко. Київський поміст побачить бронзового призера Чемпіонату світу 2011 у вправі з булавами і стрічкою Сільвію Міттєву (Болгарія), бронзового призера Чемпіонату світу 2011 у вправі з обручем Нету Рівкін (Ізраїль), срібного призера командної першості Чемпіонату світу 2011 Олександру Наркевич (Білорусь).

 

Слід зазначити, що в рамках Кубка світу також пройде і турнір у групових вправах, де конкуренція як ніколи висока. Українські гімнастки Олена Дмитраш, Вікторія Ленишин, Світлана Прокопова, Валерія Гудим, Євгенія Гомон і Анастасія Шихарева виграли ліцензії на Олімпійські ігри в Лондон, де їх очікує боротьба за медалі вищої проби. У Києві їм готові протистояти найсильніші команди світу - збірні Італії, Білорусі та Болгарії.

 

За останні роки львівські майстрині художньої гімнастики впевнено застовпили за собою місце у складі національної збірної України на офіційних стартах – чемпіонатах світу, Європи та Олімпійських іграх. Стежину до славетної Школи Дерюгіних, що практично гарантувало місце в збірній України, проклала Ірина Глушак. А слідом за нею у збірній команді з групових вправ виступали львів’янки Ірина Паслась, Олена Войщева, Анна Вудвуд, Вікторія Линишин, Віра Передерій та Юлія Слободян. А першопрохідцем львівської школи художньої гамнастики на олімпіадах стала Оксана Паслась, яка у 2004 році представляла Україну на Іграх в Афінах. Через чотири роки — у Пекіні-2008 — виступали вже дві львів”янки: Слободян і Передерій.

 

У рамках Кубка Дерюгіної відбудуться виступи гімнасток-юніорок, а також сеньйорок, які не потрапляють в кваліфікацію змагань на Кубок світу.

 

 Михайло Романяк