На головну > Новини > ДО УВАГИ ЗНАВЦІВ ІСТОРІЇ ФУТБОЛУ!

ДО УВАГИ ЗНАВЦІВ ІСТОРІЇ ФУТБОЛУ!

08 Травень 2019

Цього року Федерація футболу Львівської області спільно з Федерацією футболу України відзначає 125-річчя українського та львівського футболу.

В рамках цього в області заплановано чимало заходів, про які ми повідомлятимемо на нашому сайті.

Так, 14-го липня 1894-го року на території сьогоднішнього львівського Стрийського парку відбувся перший офіційний показовий футбольний матч в історії нашої країни. Зі слів спортивних істориків, тоді футболісти обидвох команд товариства «Сокола» зі Львова та Кракова навіть правил не знали і не вміли добре копнути по м’ячу.

Спеціально до цієї події збудували стадіон британського стилю. Він уміщував понад 7 тисяч глядачів. Історичний матч закінчився перемогою львів’ян – 1:0 (переможний м'яч на 6-ій хвилині забив у північні ворота учень учительської гімназії Володимир Хомицький). На реванш гості з Кракова чекали 12 років, однак у наступному поєдинку знову програли.

Саме тому місто Лева вважають колискою українського футболу.

Запрошуємо всіх, незалежно від віку, статі та професії долучитися до відзначення цієї вагомої дати! Якщо ви володієте пізнавальною інформацією з історії футболу Львівщини, розвитку футболу у своєму населеному пункті, маєте унікальні світлини, знаєте цікаві розповіді про футбольних особистостей, то обов'язково діліться з нами!

Ми опублікуємо їх на нашому сайті і за можливості надрукуємо в книгах та спеціальних збірниках! Таким чином ми збережемо історію і зробимо її відомою для загалу!

Надсилайте матеріали на електронну адресу: andromel91@ukr.net

За детальною інформацією звертайтеся за номером телефону: (097) 54-56-834, (066) 261-28-02 (Андрій).

Джерело: Facebook/Федерація футболу Львівської області .