На головну > Новини > Зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки зі спортсменами-альпіністами у тезах

22 Серпень 2018

Під час неформальної зустрічі, 21 серпня, спортсмени-альпіністи, представники туристсько-спортивних клубів та гірські рятувальники поспілкувались   із головою Львівської ОДА Олегом Синюткою щодо розвитку та популяризації альпінізму та скелелазіння на Львівщині.

Серед присутніх були: начальник управління фізичної культури та спорту ЛОДА Роман Хім’як, начальник управління та туризму ЛОДА Наталя Табака, Президент гірського клубу «Екстрем» Сергій Федірко, представник Туристично-спортивного клубу «Чорногора» Ірина Олійник, відомий львівський альпініст, який нещодавно підкорив гору Еверест Роман Городечний, президент спортивного клубу «Скеля» Михайло Сідоров та інші.

Пропонуємо Вашій увазі ТОП- 10 тез із цієї зустрічі:

📌активізувати розвиток скелелазіння на Львівщині, створивши відділення у ДЮСШ;

📌сприяти розвитку волонтерського руху;

📌подбати про заходи безпеки під час занять альпінізмом;

📌активізувати роботу щодо маркування туристичних шляхів;

📌покращення рівня фінансування галузі альпінізму та скелелазіння, шляхом залучення спонсорських коштів;

📌робота зі ЗМІ та PR-просування бренду альпінізму та скелелазіння відповідно до сучасних трендів;

📌організація локацій для занять професійним скелелазінням;

📌реалізація іміджевих проектів з чітким розумінням ідеї;

📌розвиток спортивного скелелазіння, як олімпійського виду спорту;

📌створити загальний сайт альпінізму з прикладами програм, туристичних маршрутів та для залучення потенційних спонсорів.

Наприкінці зустрічі голова Львівської ОДА Олег Синютка відзначив альпіністів грамотами.

📝Довідково про розвиток альпінізму Львівщини:

У місті Львові Товариство альпіністів і туристів засували у 1947 році викладачі Львівського політехнічого інституту Георгій Євгенович Крушель та Євген Федорович Замора. Товариство збиралось щотижня в Будинку вчених у вечірній час де і проводились заняття як для досвідчених спортсменів так і початківців. Новачки отримували теоретичні знання з основ альпінізму. Практику всі проходили у вихідні дні на Чатовій скелі у Винниківському ліс. Тренувались також на скелях Довбуша що у Івано-Франківській області та на скелях в Уричі між селами Довге і Східниця Львівської області.
Для дітей шкільного віку при Львівській областній дитячій туристсько-екскурсійній станції діяв гурток юних альпіністів.
З роками зростали кількість та досвід альпіністів у Львівській обласній секції-туризму. Під такою назвою Товариство альпіністів Львівщини було зареєстроване у 1953 році в обласному спорткомітеті.
Після 1950 року список сходжень Львівських альпіністів поповнювався все більш складними категоріями.
Після десяти років існування Львівської обласної секції альпінізму-туризму, в 1957 році облсекції числилось альпіністів: майстрів спорту – 3 особи, першорозрядників – 6 осіб, другорозрядників – 10 осіб, третьорозрядників – більше 30 осіб, інструкторів – 13 осіб.
У 18 листопада 1959 року на Пленумі облсекції прийнято рішення розділити численну (більше 500 осіб) секцію на дві окремі та незалежні громадські організації: Львівську обласну секцію альпінізму та Львівську обласну секцію туризму.

Ольга Мельник, управління фізичної культури та спорту ЛОДА