На головну > Новини > Президент Української Спортової Централі Америки та Канади Мирон Биц відвідав Львівщину


Президент Української Спортової Централі Америки та Канади Мирон Биц відвідав Львівщину


16 Серпень 2018


Заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Олександрівна Стоколос-Ворончук провела робочу зустріч   із Президентом Української Спортової Централі Америки та Канади Мироном Бицом та його дружиною Христиною Биц.

 

Участь у зустрічі також взяли: начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Роман Хім’як  та його заступник Оксана Вацеба.

 

Під час зустрічі Президент Української Спортової Централі Америки та Канади Мирон Биц поцікавився існуючою спортивною інфраструктурою Львівщини та розглянув можливість напрацювання спільних ідей та проектів щодо підтримки фізкультурно-спортивного і молодіжного рухів для подальшої співпраці Львівщини з українською діаспорою.

 

Варто зазначити, що Президент Української Спортової Централі Америки та Канади Мирон Биц є почесним гостем VII Чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд, який відбувається у київському місті Ірпінь з 19 до 25 вересня 2018 року. Засновник чемпіонату: Міжнародне об’єднання українських громад  (МОУГ) «Четверта хвиля» (Торонто, Канада).

 

Участь у Чемпіонаті світу підтвердили 12 команд українців з Ізраїлю, Іспанії, Естонії, Білорусі, Молдови, Польщі, Чехії. Вперше у змаганнях братимуть участь команди української діаспори Австрії, Болгарії, Об’єднаних Арабських Еміратів, США та Канади.

 

Чемпіонат відбудеться відповідно до Меморандумів  про співпрацю  між Кабінетом Міністрів України та Світовим Конгресом Українців від 28 серпня 2014 та 27 вересня 2016 років. 

 

Відповідно під час робочої зустрічі заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук та начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Роман Хім’як запропонували провести і на Львівщині такого виду Чемпіонат світу серед команд української діаспори вже у наступному році.

 

Опісля, Президент Української Спортової Централі Америки та Канади Мирон Биц прибув до Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, де зустрівся з ректором цього закладу – Євгеном Приступою та представниками галузі фізичної культури та спорту Львівщини.

 

Довідково:

Мирон Биц – відомий діяч громадського олімпійського та фізкультурно-спортивного діаспорного руху, Президент Української Спортової Централі Америки та Канади (УСЦАК). Завдяки багаторічній плідній діяльності Мирона Бица реалізовано соціальні проекти щодо становлення і підтримки українською діаспорою олімпійського руху у перші роки незалежності України, розвитку співпраці між громадськими фізкультурно-спортивними організаціями закордонного українства та України, пропагування олімпійських ідей шляхом проведення спортивних змагань та оздоровчих заходів серед молоді.

 

Одним з важливих проектів, за ініціативи Мирона Бица, є утворення у 2016 році в США «Українського музею спорту та Зали слави», до якого поряд з відомими спортсменами, тренерами та іншими діячами української діаспори введені видатні українські атлети Сергій Бубка, Валерій Борзов, Володимир Кличко, Віталій Кличко, Оксана Баюл, Віктор Петренко, Лілія Підкопаєва, Андрій Шевченко та будівничі діаспорного руху Володимир Кулик і Василь Карленко.

 

Ольга Мельник, начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації