На головну > Новини > Львівські лучники успішно виступили на юніорському чемпіонаті Європи зі стрільби з лука

02 Липень 2018

У грецькому місті Патрас відбувся чемпіонат Європи зі стрільби з лука серед юніорів та юнаків. Цьогоріч за найвищі нагороди змагались кращі юні лучники, які представляли 40 країн світу.

Збірна команда України у складі львів’янок – Жанни Наумової, Олександри Кукурузяк та Євгенії Чібісової (Сумська обл.) стали переможцями фіналу чемпіонату Європи в командних змаганнях серед юніорок, де їхніми опонентами були представниці збірної Великої Британії. Рахунок становив 6 : 2 на користь української команди. Відтак, у командних змаганнях спортсменки вибороли титул чемпіонок Європи зі стрільби з лука серед юніорок.

Успішно склалась боротьба для наших дівчат і в особистих змаганнях. Львів’янка Жанна Наумова увійшла до фіналу змагань, але у боротьбі за «золоті» нагороди поступилась представниці Туреччини, здобувши в особистих змаганнях «срібну» нагороду чемпіонату.А спортсменки Олександра Кукурузяк (Львівська обл.) та Євгенія Чібісова (Сумська обл..) завершили особисті змагання на 17 місці.

Також український тандем у складі львів’янки Жанни Наумової разом з харків’янином Микитою Кравчуком, у фінальній сутичці змагань серед змішаних команд з лідерами кваліфікації -  збірною Туреччини, стали срібними призерами чемпіонату Європиз рахунком 6 : 2.

Серед чоловіків кращим українським лучником став Іван Кожокарь, який виборов «срібну» нагороду чемпіонату, поступившись лише лідеру кваліфікації, представнику Туреччини – Мете Газозу.

У харків’янина Микити Кравчука – 9 місце, львів’янин Максим Журило завершив змагання на 33 місці турнірної таблиці.

В командній першості серед юніорів збірна України у складі львів’янина Максима Журила, Микити Кравчука та Івана Кожокаря, поступившись у перестрілці з командою Франції, завершила змагання на 5 місці.

Потішила своїми здобутками в особистій першості серед дівчат львів’янка  Орися Дідич, яка зуміла впевнено подолати суперниць та увійти до фінальної стадії змагань у перестрілці з лідером кваліфікації, представницею Німеччини. «9» на «9» стріла львівської лучниці влучає ближче до центру мішені, що приносить Орисі Дідич «золоту» нагороду та титул чемпіонки Європи зі стрільби з лука серед дівчат.

Ще дві львів’янки – Варвара Ілляш та Єва Булах завершили особисті змагання  на 9 та 17 місці відповідно.

В особистих змаганнях юнаки теж потішили медальними здобутками.

Львів’янин Олександр Панциру після напруженого півфіналу з двома максимальними перестрілками, двічі  «10» на «10» зумів увійти до фіналу, де з рахунком 6 : 2 здолав представника Нідерландів та виборов «золоту» нагороду чемпіонату Європи зі стрільби з лука  серед кадетів.

Партнер по команді львів’янин Назар Федорук завершив особисті змагання на 7 місці, Артем Овчинніков  - на 8 місці.

Тричі за крок від медалі опинялись на цьому турнірі команди українських лучників в категорії кадети. В перестрілках командних змагань серед юнаків та дівчат успіх був на стороні суперників, у підсумку українська команда на  4 місці

За підсумками цих континентальних змагань збірна України зі стрільби з лука  здобула: 3 золоті та 3 срібні нагороди, і посіла ІІІ загальнокомандне місце поміж 40 країн Європи. І місце виборола команда Туреччини, а ІІ місце – Велика Британія.

Владлен Новаковський- провідний тренер штатної збірної  команди України

зі стрільби з лука