На головну > Новини > Львівщина приймала І етап Чемпіонату України з аквабайку


Львівщина приймала І етап Чемпіонату України з аквабайку


26 Червень 2018


Впродовж, 22-24 червня, на водоймищі Яворівського кар'єру (урочище Заозерне, 1) успішно завершився І етап Чемпіонату України з аквабайку з кільцевих перегонів.   Захід відбувся під егідоюМіністерства молоді та спорту України та  Української Федерації аквабайку (UJSF).

 

Незважаючи на різке похолодання, вітер та проливний дощ – змагання відбулися та дозволили випробувати свої сили як професіоналам, так і аматорам на водних мотоциклах у різних вікових категоріях і класах.

 

Змагання відбувалися у класах: 

 

  • Ski division Master (переможець – Богдан Сухецький, м. Київ); 
  • Runabout Open (переможець – Володимир Кучерявенко, м. Васильків);
  • Runabout Spark Junior (переможець – Ілля Василенко, м. Харків);
  • Ski division Open (переможець – Данило Білий, м. Київ);
  • Ski division Junior (переможці – Максим Ткач, м. Київ і Анастасія Полякова, м. Одеса);
  • Ski division Junior/Novice (переможець – Максим Рубан, м. Київ);
  • Ski division Lites T2 (переможець – Антон Єгельницький, м. Донецьк/Київ);
  • класі Runabout Spark (лідер – Георгій Сахаров, м. Черкаси). Але через подану апеляцію одного зі спортсменів, кількість очок та переможця визначатимуть згодом, на засіданні апеляційної комісії федерації.

 

Про високий рівень змагань свідчить і той факт, що за очки змагалисося багато членів збірної команди України, яка вдало виступила на минулорічному чемпіонаті Європи. Українці потрапити у ТОП-10 чемпіонату Європи-2017 з кільцевих гонок на аквабайку, де взяли участь понад 200 спортсменів із 23 країн. Україну представляли 5 райдерів: Андрій та Антон Єгельницькі, Данило Білий, Валерій Доага та Георгій Сахаров.

 

Довідково:

Українська Федерація аквабайку (UJSF)– створена найбільш досвідченими райдерами України в 2012 році. Відтоді UJSF – синонім фрази «Аквабайк в Україні».

 

Аквабайк –це водний мотоцикл, який створений для гострих відчуттів впевнениху собі прогресивних людей. Це самостійний вид спорту, який зародився в Америці, в 80-х роках минулого століття.

 

У нашій країні аквабайк і гідроцикл вважаються синонімами, і аквабайком прийнято називати водні мотоцикли. Будучи аж ніяк не дешевим видом водного екстриму, втім, набув великої популярності серед шанувальників водного екстриму.

 

Аквабайки діляться на стоячі та сидячі. Сидячий вигляд більше підходить для любителів швидкісної їзди по водному простору, а стоячий – призначений для любителів всіляких трюків і стрибків.

 

Кільцева гонка – це змагання на швидкість і майстерність, у якій беруть участь багато спортсменів, котрі долають маршрут, що складається з багатьох кіл з лівими та правими поворотами.

 

За матеріалами: Facebook/EvgenyKraws