На головну > Новини > На Львівщині учасники «Ігор Нескоренних» наголошують на важливості спортивної реабілітації військових

22 Червень 2018

22 червня у прес-центрі «ГалІнфо» відбулась дискусія на тему: «Ігри Нескорених: чому важлива спортивна адаптація військових після фронту».

У дискусії брали участь: координатор центру АТО Володимир Шамрай, учасники АТО та «Ігор Нескорених» – Дмитро Сидорук і Катерина Михайлова.

За словами координатора центру АТО Володимира Шамрая, після війни люди почали усвідомлювати свою значущість, адже від них залежить життя держави в цілому.

Учасниця «Ігор Нескоренних» Катерина Михайлова, зауважила, що стрільба з лука допомагає їй тримати правильно поставу та дає силу йти в перед. Спортсменка каже, що заняття спортом залежить від бажання та тримає у постійному тонусі, щоб незасиджуватись вдома.

Підтримав важливість розвитку спортивної реабілітації військових, і учасник «Ігор Нескорених» Дмитро Сидорук. «Я впевнений, що у будь-якому виді спорту відчуття адреналіну перед стартом є незабутнім відчуттям!», – зазначив Дмитро Сидорук. Також підкреслив необхідність адаптації споруд для осіб з інвалідністю та створення умов для тренування.

Тренер зі стрільби з лука Леся Шах зауважила, що не кожен військовослужбовець може займатися спортом. Тому кожен має займатись тим, до чого більш схильний та довподоби. «Стрільба з лука – це немов дитяча мрія! І саме під час відбору до «Ігор Нескоренних» було найбільше бажаючих спробувати себе у стрільбі», – пригадує Леся Шах.

Нагадаємо, нещодавно вступив у дію Указ Президента України від 12 травня 2018 року №123/2018 «Про підтримку розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях». Відтак, на виконання Указу на Львівщині розроблено проект розпорядження Львівської облдержадміністрації «Про підтримку розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій на 2018 та наступні роки». Розпорядження передбачає створення обласної координаційної ради та затвердження плану заходів з розвитку системи спортивної реабілітації учасників бойових дій.

Ольга Мельник, управління фізичної культури та спорту ЛОДА