На головну > Новини > На Львівщині планується утворити музей спортивної та олімпійської слави

На Львівщині планується утворити музей спортивної та олімпійської слави

30 Травень 2018

На черговому засіданні виконкому відділення НОК України у Львівській області, що відбулося 24 травня 2018 року за головування Юрія Турянського,   було розглянуто питання щодо можливостей формування обласного Олімпійського Дому та утворення Музею спортивної та олімпійської слави Львівщини.

З метою системної організації роботи щодо утворення тематичного музею формується склад робочої групи щодо концепції такого музею за участю провідних істориків спорту, спортивних колекціонерів, архівістів, нумізматів, галузевих краєзнавців, або інших осіб, які могли б увійти до складу робочої з організації та відкриття такого музею.

Координатором цієї роботи визначено відповідального секретаря відділення, заступника начальника управління фізичної культури та спорту ЛОДА, професора Оксану Михайлівну Вацебу (тел. для довідок та інформації - 067-73-12-263, ел.-пошта: ovaceba@ukr.net).

Найближчим часом відбудеться засідання такої робочої групи.

Любителі спорту, ветерани спортивного руху, дослідники, колекціонери, знавці музейної справи та усі охочі можуть долучатися своїми думками та порадами!

Довідково.

Музей – це установа, що займається збиранням, вивченням, зберіганням експонуванням предметів - пам'яток історії, матеріальної і духовної культури, а також просвітницької та популяризаторської діяльністю; це місце інформаційного обміну різних етносів, поколінь, професій, віків, територій тощо; це також і сховище цінностей, дослідницький інститут, культурний центр, освітній заклад та ін. в одній особі.

Згідно теорії музеї можуть формуватися й діяти різних типів та класифікацій: науково-дослідні; науково-просвітницькі; навчальні музеї й розрізнятися за своїм профілем – історичні музеї (з широкою тематикою – загальноісторичні, військово-історичні, історії релігії, археологічні; історичні персональні; історичні монографічні, історії окремих підприємств та установ; театрального мистецтва, музичного мистецтва та музичних інструментів; фото-та кіномистецтва; мистецтвознавчі персональні; мистецтвознавчі монографічні тощо); художні музеї (образотворчих мистецтв; декоративно-прикладного мистецтва; народно-художньої творчості; палацово-декоративного і паркового мистецтва; художні персональні; художні монографічні); літературні музеї (літературні (широкого профілю), історії книги та друкарства, літературні персональні; літературні монографічні); архітектурні музеї (архітектурні (широкого профілю); пам'ятники архітектури; народного зодчества; архітектурні персональні); природничо-наукові музеї (географічні біологічні (широкого профілю); зоологічні (в т.ч. зоопарки); ботанічні (в т.ч. ботанічні сади); геологічні); технічні музеї (політехнічні (широкого профілю); за галузями техніки (авіації, зв'язку, транспорту, і т.д.); технічні персональні; технічні монографічні); галузеві музеї (сільськогосподарські; педагогічні; охорони здоров'я; спорту; галузеві персональні, галузеві монографічні); комплексні музеї (краєзнавчі; архітектури та історії; історико-художні; літератури і мистецтва; медицини та охорони здоров'я); екомузеї; музеї - храми і музеї – монастирі й таке інше.

Серед найбільш відомих музеїв, які мають світове реноме та значення для міжнародного спорту варто виокремити:

Олімпійський музей в Лозанні

Баскетбольна зала слави імені Д. Нейсміта

Музей історії лижного спорту в Норвегії

Міжнародна Хокейна зала слави (Кінгстон, Канада)

Міжнародна зала слави регбі

Міжнародна тенісна зала слави(Нюпорт, США)

Міжнародний зал боксерської слави

Олімпійсько-спортивний музей імені Х. Самаранча (Барселона)

Музей футболу в Сан-Паулу (Бразилія)

Британський музей гольфу (Сент-Ендрюс)