На головну > Новини > Відзначено найкращих спортсменів Львівщини

Відзначено найкращих спортсменів Львівщини

25 Травень 2018

24 травня 2018 року в актовій залі Львівського державного університету фізичної культури за головування Юрія Турянського відбулося чергове засідання виконкому  відділення НОК України у Львівській області.

Окрім запрошених представників влади, депутатського корпусу, партнерів відділення, журналістів, громадських активістів у роботі засідання взяли участь львівські олімпійці – Віра Передерій (художня гімнастика), Катерина Палеха (стрільба з лука), Валерій Савін (стрибки на лижах з трампліну), Олег Жеребецький (санний спорт), Ольга Книш, Христина Опьола (Подгрушна) (гірськолижний спорт).

Під час урочистої частини засідання відбулося нагородження кращих спортсменів Львівщини за підсумками березня та квітня 2018 року. Окрім спортсменів Соломії Братейко (настільний теніс) та Анастасії Возняк (художня гімнастика), пам’ятні нагороди отримали тренери спортсменок, уславлений львівський паралімпієць Віктор Дідух та представниця ФСТ «Динамо» Олена Єресько.

«Почесне звання кращої спортсменки Львівщини у березні Соломія Братейко отримала завдяки перемозі у парному розряді з представницею Польщі на молодіжному чемпіонаті Європи, який проходив з 8 до 11 березня в Мінську (Білорусь). Відзнак на такому рівні українські майстри пінг-понгу не завойовували давно.

Анастасія Возняк стала кращою спортсменкою Львівщини у квітні завдяки успішному виступу на міжнародних змаганнях серії Гран-Прі з художньої гімнастики у Франції, де національна збірна команда України, до складу якої входить львів’янка Анастасія Возняк, здобули три нагороди в групових вправах», - сказав голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський під час нагородження спортсменок.

Окрім відзнак кращих спортсменів та їх тренерів у березні та квітні, відділення НОК України у Львівській області нагородило наших ветеранів спорту, плавців та дітей, які перемогли у конкурсі дитячого малюнку на тему «Зимові Олімпійські ігри», а також вручили сертифікати волонтерів магістрам ЛДУФК. Серед ветеранів спорту шквал оплесків зірвала «без п’яти» хвилин столітня (!!!) Броніслава Чечіна (20 серпня їй виповниться 100 років). Пам’ятні подарунки також отримали й інші ветерани – Тамара Левчичова, Микола Нестеренко, Микола Воронін, Роман Мазяк та інші. Останній, до слова, кількома днями раніше святкував свій 75 (!) річний ювілей. Без подарунка від НОК України не залишилась також заступник голови обласної Асоціації ветеранів спорту Галина Коритник.

Було зачитано вітального листа від президента НОК України Сергія Бубки з нагоди Дня Перемоги.

Особливо гучні овації також «зірвав» львівський чемпіон світу з плавання серед ветеранів спорту Сергій Сіманков. У віковій категорії 85-89 років він посів три перших місця на дистанціях 100, 50 та 200 метрів - батерфляй; а також посів третє місце на дистанції 50 метрів вільним стилем. Саме за ці результати, а також за успішну участь в міжнародних змаганнях упродовж 2017 року Сергій Сіманков був визнаним кращим спортсменом-ветераном 2017 року за версією НОК України.

Під час робочої частини члени виконкому обговорили низку вважливих та актуальних питань, з-поміж яких:

1. Затвердження положення про визначення найкращого спортсмена та тренера Львівщини за підсумками окремого місяця з олімпійських видів спорту.
  2. Про проведення чергових звітно-виборних зборів за підсумками останнього чотириріччя.
  3. Про введення уповноважених представників відділення в районах та містах Львівщини з числа провідних спортсменів та організаторів олімпійського руху.
  4. Про підсумки другого сезону дитячих змагань «Шкільні батли» в межах телевізійного проекту телеканалу «Перший Західний».
  5. Про підготовку до проведення заходів з нагоди Всесвітнього Олімпійського дня (23 червня) в рамках святкування Дня заснування Міжнародного Олімпійського комітету.
  6. Про надання фінансової підтримки відділенню згідно ухвали Львівської міської ради.
  7. Про концепцію формування обласного Олімпійського дому та можливості утворення музею Олімпійської та спортивної слави Львівщини.
  8. Про відзначення 180-річчя одного із засновників МОК, педагога, громадського діяча генерала Олексія Бутовського на звернення Олімпійської Академії України та про проведення семінару-наради з регіональними відділеннями НОК України й заходів, присвячених цій ювілейній даті у м. Полтаві (14-16 червня).