На головну > Новини > НА ЛЬВІВЩИНІ ТРИВАЄ ОЦІНЮВАННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

НА ЛЬВІВЩИНІ ТРИВАЄ ОЦІНЮВАННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

23 Травень 2018

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України В. Кириленка від 13.03.2017 року № 9376/1/1-17, листа Мінмолодьспорту від 07.03.2017 року №282/5.1/17 та відповідно з дорученням голови Львівської облдержадміністрації О. Синютки від 01.06.2017 року № 52/0/6-17 в навчальних закладах Львівщини триває активна робота за програмою щорічного оцінювання фізичної підготовленості учнівської та студентської молоді.

Починаючи з 2017 року проведення тестування відбувається в основному упродовж травня та вересня щороку в усіх містах та районах області.

Нагадаємо що проведення щорічного оцінювання відбувається для учнівської (віком від 10 років), студентської молоді та усіх охочих мешканців віком від 18 до 70 років.

Для учнівської та студентської молоді закладів освіти незалежно від форми власності (окрім закладів позашкільної освіти), військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів, правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб є обов’язковим.

Щорічне оцінювання фізичної підготовленості для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, працівників з числа цивільного складу, державних службовців Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів, правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб проводиться на добровільних засадах.

Оцінювання проводиться відповідно до тестів і нормативів, які визначені нормативно-правовими документами та затверджені в установленому порядку, зокрема, з використанням контрольних вправ державного тестування (рівномірний біг без урахування часу, метрів; рівномірний біг 2000 м, хв.; підтягування на перекладині, разів; підтягування у висі лежачи, разів; стрибок у довжину з місця, см; згинання і розгинання рук в упорі лежачи, разів; ривок гирі 16 кг, разів; нахил тулуба вперед з положення сидячи, см; піднімання тулуба в сід, 30 сек., разів; 20 присідань за 30 сек, час відновлення, хв.; згинання і розгинання рук в упорі на гімнастичній лавці, разів; згинання і розгинання рук в упорі лежачи із зігнутими колінами, разів; визначення індексу маси тіла (маса /зріст) – для різних вікових груп і за вибором).

Довідково.

У 2017 року вперше, після кількарічної перерви,започатковано проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України серед учнівської та студентської молоді, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів, правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб, а також для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах.

Метою щорічного оцінювання є визначення та підвищення рівня фізичної підготовленості населення України, створення належних умов для фізичного розвитку різних груп населення, покращення його здоров’я, забезпечення здатності до високопродуктивної праці, захисту суверенітету і територіальної цілісності України, а також сприяння у вихованні патріотизму та громадянської позиції.

Питання про організацію щорічного тестування були детально обговорені на обласних методичних об’єднаннях вчителів, керівників фізичного виховання ПТУ та ВНЗ I-IV рівнів акредитації. Відповідні роз’яснювальні листи про правила проведення тестування та підготовку звітів були розіслані навчальним закладам.

Звіти про проведене тестування скеровуються навчальними закладами у Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОіН України, іншими установами та організаціями – в управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА.

У 2017 році державне тестування склали понад 112 тисяч школярів навчальних закладів, в т.ч. вихованці військових ліцеїв, з яких майже 30 тисяч учнів продемонстрували високий рівень фізичної підготовленості (28%); понад 46 тисяч здобувачів вищої освіти (з них майже 4 тисячі з високим рівнем фізичної підготовленості (9 %); понад 1,5 тисячі військовослужбовців та слухачів вищих військових навчальних закладів Львівщини (з яких понад 400 осіб склали тести з високим рівнем фізичної підготовленості), а на добровільних засадах тести склали й понад 4 тисячі осіб цивільного населення.