На головну > Новини > Визначилися переможці відкритих змагань з важкої атлетики за Кубок пам’яті Олімпійського чемпіона Петра Короля

Упродовж 2-3 березня 2018 року в актовому залі Львівської середньої загальноосвітньої школи № 97 тривали змагання з важкої атлетики за Кубок пам’яті Олімпійського чемпіона Петра Короля.

Змагання відбулися під патронатом НОК України за організаційної підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, управління молоді та спорту Львівської міської ради, Львівської обласної організації ФСТ «Динамо», Львівської обласної федерації важкої атлетики, відділення НОК України у Львівській області й зібрали неочікувано велику кількість учасників – понад 120 спортсменів віком від 11 до 20 років - представників західних областей України.

Історія цих змагань розпочалася з 2000 року й турнір проводився на призи Петра Короля та за його безпосередньою участю як почесного гостя. На превеликий жаль уславлений львівський олімпієць відійшов у засвіти 2 липня 2015 року після важкої хвороби.

В різні роки переможцями цього турніру були відомі у подальшому львівські важкоатлети В. Мартинюк, Д. Кравченко, В. Кінарьов, І. Шимечко, В. Рекша, І. Піяйко та ін.

Молоді спортсмени цьогоріч змагалися у таких вікових групах: до 13, до 15, до 17 років, а також у юніорській категорії.

На урочистій церемонії відкриття молодих важкоатлетів вітали: голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський, заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Оксана Вацеба, голова Львівської обласної федерації важкої атлетики Василь Дзвінник, Заслужений тренер України Віктор Кононенко, син Петра Короля – Артур Король, члени суддівського корпусу та ін.

Усі призери змагань відзначені грамотами, медалями, подарунками, а також солодкою продукцією від партнерів «Концерну Хлібпром».

Переможці та призери змагань:

Дівчата віком до 17 років

І. Гринчук Вікторія, м. Львів

ІІ. Байкалова Ганна, м. Вараш, Рівненська обл.

ІІІ. Закашевська Маргарита, м. Львів

7. Клецко Дмитро, м. Львів

8. Козюпа Олег, м. Львів

9. Мішко Юрій, м. Свалява, Закарпатська область

10. Галій Володимир, м. Жидачів, Львівська область.

Довідково.

Петро Кіндратович Король народився 2 січня 1941 року в Челябінській області. Заслужений майстер спорту з важкої атлетики (1974), представляв спортивне товариство «Динамо» Львів. Переможець Ігор ХХI Олімпіади (1976, Монреаль) у ваговій категорії до 67,5 кг. Триразовий чемпіон світу (1974, 1975, 1976), чемпіон Європи (1973), встановив 30 рекордів України, 6 всесоюзних та 3 світові. Тренери Василь Боб, Аркадій Речкіман. Зійшов з великого помосту в 36 років.

Після завершення спортивної кар’єри працював тренером, згодом інструктором у Львівській обласній організації фізкультурно-спортивного товариства “Динамо” України. А ще через усе життя проніс свою втіху і розраду - рибну ловлю.