На головну > Новини > Тестування до національної збірної команди Ігор Нескорених 2018 розпочинається зі Львівщини

10 березня ц.р. на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони України у м. Львові (вул. Клепарівська, 39-а) відбудеться перше тестування 2018 року в межах відбору до складу збірної команди України на участь у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених» (InvictusGames) серед військовослужбовців та ветеранів, які зазнали травм, поранень або захворювань під час бойових дій.

У Львові участь у тестуваннях візьмуть близько 100 кандидатів, які до 28 лютого ц.р. зареєстрували особисту заявку на офіційному сайті INVICTUS GAMES SYDNEY 2018.З поміж тих, хто зареєструвався на відбір у Львові половину складають представники Львівщини: зі Львова, Трускавця, Бродівського, Золочівського, Турківського, Пустомитівського, Мостиського, Городоцького районів (в т.ч. одна жінка).

Найбільше заявлених кандидатів у Львові на випробування власних можливостей у стрільбі з лука – 30 осіб, відтак у легкій атлетиці – 26 осіб (біг - 14; штовхання ядра – 11); у плаванні – 23, веслуванні на тренажерах – 17; велоспорті – 15; пауерліфтинггу – 8.

В цілому на участь у тестуваннях в Україні допущено 277 кандидатів, з них - 6 жінок, які перебувають у статусі ветерана військових дій, або є представниками Збройних Сил України, Національної Гвардії та Національної Поліції України.

Спортивні тестування проводяться з метою надання можливості пораненим ветеранам та військовослужбовцям спробувати різні спортивні дисципліни Ігор Нескорених під орудою тренерів, лікарів та волонтерів й ухвалити рішення щодо участі у Національних Іграх Нескорених.

Спортивні тестування цьогоріч відбудуться у шести спортивних дисциплінах: легка атлетика (біг, стрибки у довжину, штовхання ядра), стрільба з луку, плавання, пауерліфтинг, веслування на тренажерах, велоспорт.

Довідково:

Ігри Нескорених (InvictusGames) – це міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців і ветеранів із обмеженими фізичними можливостями, отриманими під час виконання службових обов'язків. Участь у змаганнях беруть команди країн-членів НАТО, а також стратегічних партнерів Альянсу.

«Ігри Нескорених» уперше відбулися в 2014 році в Лондоні, тоді в них узяли участь збірні команди військовиків 13 країн з Європи, Азії, Північної Америки та Океанії. У других Іграх в американському Орландо змагалися представники 15 країн, у третіх в канадському Торонто – 17 країн. Саме в Торонто у 2017 році дебютувала збірна українських військовиків. Тоді Україна вперше отримала право взяти участь в Іграх Нескорених як справжній союзник НАТО в миротворчих операціях у всьому світі, а також зважаючи на активні військові дії в зоні АТО на сході України. Загалом збірна України завершила свій дебютний виступ на InvictusGames з вражаючим результатом: 14 медалей (8 золотих, 3 срібних та 3 бронзових) в шести видах спорту та посіла друге місце в загальному медальному заліку, поступившись лише господарям змагань - канадцям.

В урочистих заходах з нагоди відкриття IG-2017 взяли участь Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, засновник Ігор Нескорених Принц Гаррі, Президент України Петро Порошенко, актор Майк Майерс - Посол Ігор Нескорених, Голова організаційного комітету Ігор Майкл Бьорнс та інші високопоставлені гості.

У складі української делегації було представлено п’ятеро воїнів зі Львівщини: в основному складі: Катерина Михайлова (єдина жінка в команді), Роман Панченко, Дмитро Сидорук; в резервному складі - Дмитро Афанасьєв; у складі супроводу - Сергій Калитюк, які привезли до Львова чотири медалі Ігор Нескорених-2017. Зокрема:

Роман Панченко- виборов «золото» в особистому заліку та «срібло» у командних змаганнях зі стрільби з лука

Дмитро Сидорук- виборов «срібло» в особистому заліку у змаганнях зі стрільби з лука

Катерина Михайлова- виборола «срібло» у командних змаганнях зі стрільби з лука.

Окрім того, Дмитро Сидорук потрапив до престижного фіналу в легкоатлетичному забізі на 100-метрівці, де завершив змагання з п’ятим результатом. А Катерина Михайлова у фінальній стадії змагань з пауерліфтингу посіла дев’яте місце, а змагання з велоспорту завершила на 13 позиції.

До Торонта у складі офіційної української делегації їздили й двоє тренерів армійського спорту Львівщини: Леся Шах (стрільба з лука) та Володимир Латишевський (пауерліфтинг).

Про участь у Іграх 2018 року заявлено вже 18 країн (вперше доєднається команда Польщі), зокрема: Афганістан, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ірак, Італія, Йорданія, Нідерланди, Нова Зеландія, Румунія, Україна, Великобританія, США і вперше – Польща.

Ігри Нескорених-2018 відбудуться 20-27 жовтня у Сіднеї, Австралія. Команда України вдруге візьме участь в Іграх Нескорених. 15 учасників української збірної змагатимуться в Сіднеї у 6-ти видах спорту: стрільба з луку, легка атлетика, веслування на тренажерах, пауерліфтинг, велоспорт на шосе, плавання.

Графік відбору до національної збірної Ігор Нескорених-2018:

10 березня 2018             Спортивне тестування у м.Львові

17 березня 2018             Спортивне тестування у м.Одесі

24 березня 2018             Спортивне тестування у м.Києві

12-13 травня 2018          Національні Ігри Нескорених у м.Києві.

14-31 травня відбудеться засідання комісії з відбору атлетів до Національної збірної Ігор Нескорених-2018, а вже 1 червня 2018 року - офіційне оголошення персонального складу Національної збірної Ігор Нескорених 2018.