На головну > Новини > В столиці України відбувся семінар з питань підготовки до Ігор Нескорених-2018


В столиці України відбувся семінар з питань підготовки до Ігор Нескорених-2018
22 лютого 2018 року у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського в м. Києві відбувся семінар з питань організації підготовки та забезпечення участі збірної команди України в міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених» серед військовослужбовців та ветеранів, які зазнали травм, поранень або захворювань під час бойових дій та забезпечення проведення оздоровчої реабілітації військовослужбовців – учасників бойових дій.

 

У семінарі, за головування начальника управління фізичної культури та спорту Міністерства оборони України Юрія Фіногенова, взяли участь координатор проекту Ігор Нескорених в Україні О.П. Горбач, радник Міністра оборони України Д.С. Грищенко, генеральний директор Директорату захисту прав осіб з інвалідністю А.М. Онупрієнко, заступник керівника Українського медичного центру спортивної медицини Мінохорони здоров’я України В.А. Секретний, уповноважений Президента з питань реабілітації учасників АТО В.В. Свириденко, а також представники Адміністрації Президента, Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров’я, Мінмолодьспорту, Мінсоцполітики України, обласних державних адміністрацій, координаційного центру проекту Ігри Нескорених в Україні, представники ЗМІ та ін.

 

Львівщину представляли: провідний спеціаліст управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Ольга Ведернікова, головний лікар Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Степан Середа та голова ГО «Спортивна асоціація ветеранів війни «Незламні»», срібний призер «Ігор Нескорених-2017» Дмитро Сидорук.

 

Метою семінару була організація взаємодії членів організаційного комітету та уповноважених посадових осіб структурних підрозділів обласних державних адміністрацій з питань проведення заходів фізкультурно-спортивної реабілітації військовослужбовців – учасників бойових дій на місцях, відбору, організації та забезпечення підготовки збірної команди України до участі у міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених».

 

Під час семінару обговорено план проведення відборів до національної збірної та організацію навчально-тренувального процесу в різних регіонах. Зокрема, йшлося про надання учасникам відбору безперешкодного доступу до якомога більшої кількості об’єктів спортивної інфраструктури підпорядкованих МОУ, МВС, а також інших спортивних установ.

 

Йшлося також про нормативно-правові акти для реалізації проекту, матеріально-технічну базу для забезпечення тренувального процесу, питання медичного супроводу, інформаційну підтримку тощо.

 

Було ухвалено рішення про створення регіональних комітетів на базі управлінь фізичної культури та спорту обласних та районних державних адміністрацій з метою забезпечення умови для тренувань та інформування кандидатів з усіх питань, пов’язаних з відбором та участю в Іграх Нескорених.

 

Регіональні комітети також візьмуть участь у подальшій роботі зі створення всеукраїнської системи реабілітації поранених ветеранів. В найближчих планах - проведення спортивних змагань для поранених або хворих військовослужбовців та ветеранів на регіональних та загальнонаціональному рівнях.

 

Радник президента Федерації футболу України В. Латипов розповів про ідею започаткування Кубку Нескорених з міні-футболу.

 

У рамках заходу також відбулася практична сесія – візит на базу ЦСК ЗСУ, знайомство з тренерами, які готуватимуть команду до Ігор 2018 року у м. Сіднеї та показове тренування pfпрограмj.Ігор Нескорених-2018.

 

Довідково:

 

У 2018 році Ігри Нескорених відбудуться 20-27 жовтня у Сіднеї, Австралія.

 

У Іграх заявлена участь 18 країн - Афганістан, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ірак, Італія, Йорданія, Нідерланди, Нова Зеландія, Румунія, Україна, Великобританія, США і вперше – Польща.

 

Команда України вдруге візьме участь в Іграх Нескорених-2018. 15 учасників збірної змагатимуться в Сіднеї у 6 видах спорту: стрільба з луку, легка атлетика, веслування на тренажерах, пауерліфтинг, велоспорт на шосе, плавання.

 

Збір заявок від кандидатів на відкриті спортивні тестування у рамках відбору до національної збірної Ігор Нескорених-2018 продовжено до 28 лютого.

 

Станом на 22 лютого зареєстровано 309 персональних заявок.

 

Спортивні тестування проводяться з метою надання можливості пораненим ветеранам та військовослужбовцям спробувати різні спортивні дисципліни «Ігор Нескорених» під наглядом тренерів та лікарі та прийняти рішення щодо участі у національних змаганнях за програмою Ігор Нескорених.

 

Зареєструвати заявку на участь у тестуванні можна на офіційному сайті INVICTUS GAMES SYDNEY 2018 за покликом:

 https://invictusgames.in.ua/become-a-sportsman

 

Графік відбору до національної збірної Ігор Нескорених-2018

 

10 березня 2018             Спортивне тестування у Львові 

17 березня 2018             Спортивне тестування у Одесі 

24 березня 2018             Спортивне тестування у Києві

12-13 травня 2018         Національні Ігри Нескорених у Києві

14-31 травня 2018    Засідання Комісії з відбору атлетів до Національної збірної Ігор Нескорених 2018

 

1 червня 2018 відбудеться офіційне оголошення складу Національної збірної Ігор Нескорених 2018.

 

 

Ольга Ведернікова, управління фізичної культури та спорту ОДА