На головну > Новини > Львівщину на зимовій Олімпіаді-2018 окрім трьох санкарів представлятиме й гірськолижниця Ольга Книш

Цими днями тренерський штаб національної збірної команди України з гірськолижного спорту оприлюднив остаточний склад команди українських гірськолижників для участі у ХХІІІ зимових Олімпійських іграх, що відбудуться упродовж 9 - 25 лютого 2018 року у Пхьончхані (Республіка Корея).

Львівщину на турнірі гірськолижників представлятиме вихованка СОК «Евеленч», львівська «динамівка», чемпіонка України 2017 року, майстер спорту з гірськолижного спорту Ольга Книш (1995 р.н.), яка змагатиметься в трьох дисциплінах: супер-гігант, гігант та слалом. Разом з нею до Пхьончхана вирушить її наставниця, тренер жіночої національної збірної команди України, учасниця ХVIII зимових Олімпійських ігор з гірськолижного спорту львів’янка Юлія Шепіленко (Харковська). Перший тренер О.Книш - Олена Шай (львівська СДЮШОР з гірськолижного спорту).

Нагадаємо, що у Південній Кореї змагатимуться ще троє представників Львівської області у змаганнях з санного спорту. Зокрема, в одномісних санях змагатимуться львів’яни Олена Стецьків серед жінок та Антон Дукач серед чоловіків. У змаганнях двомісних саней серед чоловіків на льодовій трасі в Пхьончхані виступить «синьо-жовтий» дует у складі Олександра Оболончика (Тернопільська область) та Романа Захарківа (Львівська область), для якого Олімпіада стане вже третьою у спортивній кар’єрі. Тренерський склад збірної команди України з санного спорту буде львівським: планується, що до Південної Кореї вирушать Тарас Гарцула, Володимир Вахрушев та Олег Жеребецький.

Залишається побажати спортсменам Львівщини удачі та спортивних успіхів!

Довідково

Очікується, що участь в Олімпіаді - 2018 візьмуть представники 95 країн світу, які розіграють медалі у 15 зимових видах спорту.

23 січня у Національній філармонії України відбулася урочиста церемонія проводів Національної збірної України на XXІІI зимові Олімпійські Ігри-2018.

Наразі українські спортсмени здобули 32 ліцензії (очікується 33-35) на участь у зимовій Олімпіаді в Кореї, але ліцензійний відбір ще триває. Україна буде представлена у 9-10 видах спорту: у біатлоні, лижних гонках, фігурному катанні, санному спорті, фрістайлі, гірськолижному спорті, сноубордингу, лижному двоборстві, стрибках на лижах з трампліну, скелетоні.

За підсумками ліцензійного відбору 25 січня міжнародні федерації підведуть підсумковий рейтинг, відповідно до якого будуть визначені квоти спортсменів для країн. До 28 січня триватиме підтвердження Національними олімпійськими комітетами здобутих квот і можливий перерозподіл ліцензій міжнародними федераціями з видів спорту іншим НОКам. Відповідно до здобутих міжнародних квот і національної системи відбору федерації України з зимових видів спорту внесуть пропозиції щодо поіменного списку атлетів. Поіменний склад національної команди України буде затверджено НОК України за пропозиціями національних федерацій і після детального розгляду членів робочої групи з підготовки до Олімпійських ігор. 30 січня в Пхьончхані запланована подача остаточної спортивної заявки Олімпійської команди України.

Шефом місії української делегації призначено призерку Олімпійських ігор Анну Сорокіну.

Нагадаємо, за роки Незалежності українці на «білих Олімпіадах» здобули 7 нагород.