На головну > Новини > Помер один із засновників "Карпат" Василь Соломонко


Помер один із засновників "Карпат" Василь Соломонко
Сумна новина прийшла 24-го січня, для усіх шанувальників львівського та українського футболу... На 91-му році життя перестало битися серце одного із засновників футбольної команди «Карпати», заслуженого тренера УРСР (1966), заслуженого працівника фізичної культури і спорту України (1993), професора (1990), кандидата педагогічних наук (1973), першого в Україні науковця, який захистив дисертацію з тематики футболу Василя Васильовича Соломонка. 

 

Василь Васильович Соломонко народився 1-го червня 1927 року у селищі міського типу Буштина в Словаччині (нині Тячівський район Закарпаття), де й здобув початкову шкільну освіту. У 1946 році закінчив Кооперативний технікум, а в 1951році – Львівський державний інститут фізичної культури, куди привела його небайдужість до спорту. Адже з юних літ захоплювався футболом, а ази гри у м’яч вивчав під керівництвом тренера Антона Азарія.

 

З 1941 по 1947 роки Василь Соломонко виступав на позиції центрального захисника в аматорських командах «Левенте», «Бокораш-Плотогон» (Буштино), «Партизан» (Виноградів). А протягом 1948–1949 років захищав кольори львівського «Спартака», що виступав у другій групі чемпіонату СРСР. Згодом продовжив виступи в аматорських колективах Західної України, серед яких були ОБО (Львів), «Динамо» (Львів) та львівський «Харчовик».

 

У 1951 році, закінчивши львівський інфіз, Василь Васильович розпочав викладати на кафедрі фізичного виховання у цьому ж навчальному закладі, працював на кафедрі спортивних та рухливих ігор, яку він очолював з 1960 по 1965 рр.

 

У 1961–1962 роках був головним тренером футбольного клубу «Сільмаш», разом з яким здобув путівку до класу «Б» чемпіонату СРСР, однак у 1963 році клуб було розформовано і створено нову львівську команду «Карпати», у розбудові якої активну участь брав і Василь Соломонко. Крім того, очолював молодіжну збірну команду Львівської області, був членом тренерської ради при федераціях футболу СРСР, УРСР та науково-методичної групи при збірній команді Львівської області. Очолював федерацію футболу Львівщини. У 1966 році удостоєний почесного звання «Заслужений тренер УРСР». Був арбітром національної категорії. 

 

У 1973 році Василь Соломонко отримав вчений ступінь кандидата педагогічних наук, захистивши дисертацію на тему «Інтенсифікація рухової активності футболістів вищої кваліфікації». У 1990 році йому було присвоєно почесне звання професора. Василь Васильович – перший в Україні науковець, який захистив дисертацію з тематики футболу. Завдяки його науковим дослідженням було зареєстровано показники частоти пульсу під час календарного матчу футболістів вищої ліги із застосуванням телеметрії: він розробив методику реєстрації рухових і техніко-тактичних дій футболістів під час тренувань і змагань, виокремив градацію психічного напруження тренувальних вправ з фізичної і техніко-тактичної підготовки футболістів за показниками частоти пульсу.

 

Василь Васильович працював на посадах голови методичної ради з фізичного виховання вищих навчальних закладів Львівщини та заступника голови методичної ради з фізичного виховання аграрних вузів України. Відмінник педагогічних наук. Заслужений працівник фізичної культури і спорту України з 1993 року. Автор понад 200 наукових та навчально-методичних праць.

 

За високі спортивні та наукові заслуги Василь Васильович Соломонко внесений до книги «500 найпошанованіших громадян міста Львова»...

 

Василь Васильович був не лише справжнім професіоналом своєї справи, його шанували не тільки за доскональне знання тонкощів гри у футбол та нюанси педагогічної діяльності – він завжди мав повагу серед оточуючих, як просто хороша, добропорядна людина, яка любила життя та завжди намагалася чинити за Божими законами. 

 

Пам’ять про Василя Васильовича Соломонка назавжди залишиться у серцях всіх його близьких, друзів, колег, студентів та вболівальників футболу. 

 

Колектив ФК «Карпати» висловлює співчуття рідним та близьким померлого...

 

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ...

 

P.S. Парастас відбудеться у четвер, 25 січня, в капличці у м. Львові на вул. Пекарській, 52. Початок о 19.00, а похорон у п'ятницю, 26 січня, о 13.00.

 

 

galsports.com