На головну > Новини > Прийнято рішення щодо визнання "Рукопаш гопак" - українським національним видом спорту

20 Грудень 2017

19 грудня 2017 року в Мінмолодьспорту відбулось засідання комісії з визнання виду спорту в Україні.

На розгляд Комісії було подано клопотання Федерації рукопашу гопак України щодо визнання "Рукопаш гопак" національним видом спорту. Після обговорення клопотаннябуло задоволене.

Нагадаємо, що у травні поточного року Верховна Рада України ухвалила законопроект №5324 "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" розроблений Міністерством, щодо визнання національних видів спорту. У Закон буловведено поняття "національний вид спорту". Це вид спорту заснований на національно-культурних традиціях.

Слід відзначити, основними критеріями, що характеризують "Рукопаш гопак" як український національний є те, що саме Україна – територія походження виду спорту, рухова база виду спорту будується на традиціях української народної культури, зокрема на старовинних іграх з елементами протиборства, елементів народного танцю.

dsmsu.gov.ua