На головну > Новини > На Львівщині визначилися переможці етапу Кубку України з фехтування, присвяченого пам’яті Вадима Андрієвського

Цими днямиу спортивному комплексі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського завершився етап Кубку України з фехтування, присвячений пам'яті В.О.Андрієвського – видатного спортивного педагога, професора, Заслуженого тренера СРСР, одного із фундаторів української школи фехтування.

На ці традиційні для Львова змагання з’їхалося 150 найсильніших фехтувальників України. Самі ці старти стали своєрідним початком нового фехтувального сезону, де кожен спортсмен із вже чималим досвідом зміг перевірити готовність до подальшої боротьби. При цьому високий спортивно-технічний рівень продемонстрували Олександра Сенюта, Дмитро Чучукало, Олена Вороніна (Київ), Олександра Мамонтова, Юрій Цап (Миколаївська область), Дмитро Пундик (Хмельницька область), Клод Юнес (Львівська область), Діана Залевська (Черкаська область) та інші.

Серед переможців етапу Кубку України з фехтування пам'яті В.О. Андрієвського виявилися:

Рапіра, жінки (48 учасниць)

1.       СЕНЮТА Олександра, Київ

2.       БУДЕНКО Олександра, Київ

3.       ТАРАНЕНКО Ганна, Київ

4.       ШЕЛУХІНА Катерина, Миколаївська область

Рапіра, чоловіки (65 учасників)

1.     ЧУЧУКАЛО Дмитро, Київ

2.     СТЕПУРА Ярослав, Київ

3.     ЮНЕС Клод, Львівська область

4.     ГАРАВСЬКИЙ Максим, Львівська область

Шабля, жінки (12 учасниць)

1.     МАМОНТОВА Олександра, Миколаївська область

2.     ВОРОНІНА Олена, Київ

3.     ЗАЛЕВСЬКА Діана, Черкаська область

4.     ПИСАРЕНКО Олена, Київ

Шабля, чоловіки (25 учасників)

1.     ПУНДИК Дмитро, Хмельницька область

2.     СТАЦЕНКО Олексій, Київ

3.     ЦАП Юрій, Миколаївська область

4.     ТРИФОНОВ Євген, Миколаївська область

Довідково:

Вадим Олексійович Андрієвський (26 грудня 1912 – 12 січня 1994) – майстер спорту СРСР, Заслужений тренер СРСР, один із засновників вітчизняної школи фехтування, видатний спортивний педагог, професор. Його вихованці - представники Львівщини першими серед українських фехтувальників вибороли медалі Ігор Олімпіад: Євген Череповський (1956) та чемпіонатів світу: Євген Рюмін (1962), а Василь Станкович став двічі срібним призером Ігор Олімпіад 1968 і 1972 років та п’ятиразовим чемпіоном світу в особистих і командних змаганнях.

Упродовж 20-ти років Вадим Андрієвський очолював тренерський штаб збірної команди України, чимало вніс у формування науково-методичних засад підготовки фехтувальників високої кваліфікації. Мав незаперечний авторитет у середовищі вітчизняних та закордонних фахівців фехтування, запрошувався і неодноразово виїжджав на змагання та семінари тренерів у провідні фехтувальні країни світу. До кінця життя вів активну професійну діяльність, передавав досвід молодим викладачам, тренерам, студентам Львівського державного інституту фізичної культури (нині університет), співпрацював із громадськими фізкультурно-спортивними організаціями Львівщини.

Олег Кисіль, управління фізичної культури та спорту ЛОДА