На головну > Новини > У Львові урочисто розпочався ХIV шаховий фестиваль, пам’яті Михайла Василишина

У Львові урочисто розпочався ХIV шаховий фестиваль, пам’яті Михайла Василишина

30 Листопад 2017

Вже традиційно, наприкінці листопада на Львівщина проводиться титульний міжнародний шаховий фестиваль "Меморіал Василишина".   Цьогорічний, вже ХІV за порядком відкритий шаховий фестиваль, присвячений пам’яті видатного організатора спортивного руху Львівщини Михайла Василишина, у Львові розпочався 29 листопада й триватиме до 7 грудня 2017 року. Головний суддя змагань – міжнародний арбітр ФІДЕ Артем Хрипач (м. Львів), директор турніру - міжнародний гросмейстер Юрій Вовк (м. Львів).

На урочистій церемонії відкриття змагань за участю шахістів п’яти країн вітали заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Оксана Вацеба, представники обласної федерації шахів, донька Михайла Василишиа Ольга та інші почесні гості.

У програмі фестивалю відбудеться два колових змагання, в кожному з яких десятеро учасників змагатимуться за можливість виконання титулу міжнародного гросмейстера та міжнародного майстра. В гросмейстерському турнірі беруть участь міжнародні гросмейстери Назар Фірман, Мілан Пахер та В’ячеслав Захарцов та ще сім шахістів, які мріють у Львові виконати вимоги найвищого шахового звання. Прикрашати інший чоловічий турнір з нормативом міжнародного майстра будуть дві чарівні львівські шахістки Віта Криворучко та Анастасія Гуцко. Ці шахістки вже мають звання гросмейстера серед жінок, але хочуть позмагатися за виконання чоловічих нормативів. Також сядуть за шахівниці досвідчені львівські майстри Володимир Грабінський та Ігор Нестер. Свій досвід вони передаватимуть молодим львів’янам - школярам Данилу Мосесову та Мар’яну Кириченко.

Довідково

Михайло Василишин (11 квітня 1938 – 26 грудня 2002) - майстер спорту з вільної боротьби, «Заслужений працівник фізичної культури України» (1998), голова спортивного комітету Львівської області, голова ФСТ «Україна», перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області.