На головну > Новини > Триатлоністка Софія Прийма – найкраща спортсменка Львівщини за підсумками вересня 2017 року

10 Жовтень 2017

Традиційне щомісячне голосування членів колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації і членів виконкому відділення НОК України у Львівській області визначило найкращим спортсменом Львівщини за підсумками спортивного вересня майстра спорту України з триатлону та велоспорту, члена національної збірної команди України з триатлону Софію Прийму (тренери Сергій Прийма та Юрій Сорохан).

Це почесне звання Софія отримала завдяки успішному виступі на юніорському етапі Кубка Європи, який відбувався у м. Тулча (Tulcea, Румунія) – як результат посівши перше місце.

Варто зауважити, що цьогріч до Румунії приїхало чимало титулованих та нових спортсменок, тож від фінішу можна було очікувати несподіваних результатів. Перший етап змагань - плавальний сегмент, виграла угорка - Доротта Петров, що непогано виступала впродовж сезону на міжнародній арені, в тому числі серед спортсменів елітної групи. Вона доволі серйозно відірвалася після першого виду програми, «накинувши» суперницям 20 секунд. Але далі за справу вже взялася львів’янка! Не затримуючись у транзитних зонах, Софія Прийма показала найкращий час на велосипедному сегменті, впритул підібравшись до Петров. Софія нарощувала темп з кожною хвилиною, і вже перед виходом на бігову дистанцію стало зрозуміло – за «золото» боротимуться саме угорка та українка, адже решта суперниць значно відстали. Ну а вже на біговому сегменті Софія Прийма не залишила суперниці жодних шансів. Фінішувала 20-річна представниця Львівщини, учасниця юнацької Олімпіади-2014 у Нанкіні (Китай) наодинці, випередивши Д. Петров на цілих 20 секунд.

Зважаючи на виняткове соціальне та спортивне значення цьогорічної участі збірної команди України в Іграх Нескорених, що відбулися 23-30 вересня 2017 року в канадському Торонто, спортивний актив Львівщини відзначив також додатково успіх Романа Панченка. Український боєць Збройних Сил України в зоні АТО Роман Панченко у складі збірної команди України на змаганнях у Торонто представляв Львівщину й виборов "золото" в особистому заліку та «срібло» у командних змаганнях зі стрільби з лука у відповідній кваліфікаційній категорії.

Незабаром відбудеться урочисте вшанування лауреатів спортивного вересня та їхніх тренерів.

Довідково.

Прийма Софія Сергіївна, 1997 року, народження, студентка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, майстер спорту з триатлону та з велоспорту. Переможниця чемпіонату Європи з крос-дуатлону серед юніорів (2016), бронзова призерка чемпіонату Європи з акватлону серед юніорів (2017), срібна призерка етапу Кубка Європи з триатлону серед юніорів (2016), володар Кубка Європи серед юніорів з триатлону (2014); багаторазова чемпіонка та призерка міжнародних змагань, чемпіонатів та Кубків України серед юнаків та юніорів; багаторазова переможниця чемпіонатів України з велоспорту серед молоді; член національної збірної команди України з триатлону. Виступає за Збройні Сили України.

Панченко Роман Олександрович, 1995 року народження (м. Запоріжжя) - боєць 25-ї повітрянодесантної бригади Збройних сил України. Був тяжко поранений у бою під Красним Лиманом – пробиті печінка, селезінка, ушкоджений хребет. Переніс ряд складних операцій, після яких лишився прикутим до інвалідного візка.

2 серпня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

З жовтня 2017 року за досягнення високих спортивних результатів на Іграх Нескорених Президент України Петро Порошенко вручив Р. Панченку орден «За заслуги» ІІІ ступеня.