На головну > Новини > Міжнародними юнацькими змаганнями Львівщина вшанує пам'ять видатного футболіста Андрія Баля

29 Вересень 2017

Упродовж трьох днів, з 28 до 30 вересня 2017 року на футбольних полях Миколаєва, Роздолу та Нового Роздолу триватиме міжнародний юнацький турнір з футболу, пам’яті заслуженого майстра спорту, видатного футболіста і тренера Андрія Баля.

До участі у турнірі зголосилися прибути юні футболісти, які представлятимуть команди "Полонія" із Перемишля (Польща), «Добро» та «Сталь» із Києва, львівські «Карпати», команди із Одеси, Мукачевого, Рівного, Ужгорода, Дубного, Червонограда, Яворова, Дрогобича, а ще змагатимуться місцеві колективи Новороздільської ДЮСШ, Миколаївської ДЮСШ та ДЮСШ «Нива-2004».

Вікова категорія учасників - юнаки 2005 р.н. та молодші.

Для проведення турніру підготовлено відповідну спортивну базу у містах-господарів змагань на чолі з головою оргкомітету Ігорем Мартинюком - завучем Роздільської школи, в якій навчався Андрій Баль.

Турнір відбудеться за підтримки Миколаївської райдержадміністрації, Миколаївської районної ради, селищної ради Роздолу, міської ради Нового Роздолу, брата Ореста Баля, колег та друзів Андрія Баля.

Варто зауважити, що такий турнір проводиться впродовж 11 років, а останні 4 проходить як меморіальні змагання, оскільки 4 роки тому Андрій Баль передчасно відійшов у вічність. Ті, хто його пам’ятають, продовжують проводити змагання в честь свого знаменитого земляка, який у свій час навчався і проживав у Миколаївському районі Львівщини.

Довідково.

Андрій Михайлович Баль (* 16 лютого 1958РозділУРСР — † 9 серпня 2014КиївУкраїна) - видатний український футболіст та футбольний тренерМайстер спорту міжнародного класу (1977), Заслужений майстер спорту СРСР (1986). Володар Кубка Кубків УЄФА, чотириразовий чемпіон СРСР; срібний призе Чемпіонату Європи з футболу 1988 р.; бронзовий призер Олімпійських ігор 1980 року в Москві; учасник чемпіонатів світу 1982 та 1986 років.

Упродовж сезону 2009/2010 - головний тренер одеського «Чорноморця», а з 6 по 17 жовтня 2012 року виконував обов'язки головного тренера збірної України, керуючи командою у двох матчах.

Вихованець львівського футболу. В 1969 році зарахований до футбольної секції ДЮСШ в Новому Роздолі; з 1971 року навчався у львівському спортінтернаті (нині Львівське училище фізичної культури). У 1975 році почав виступи у дублюючому складі команди «Карпати» (Львів), а вже за два роки, у 1977 - в основному складі головної команди Львівщини. Допоміг команді повернутися до вищого дивізіону чемпіонату СРСР за результатами сезону 1979.

З 1981 року – гравець київського «Динамо». У складі команди чотири рази вигравав золоті медалі першості СРСР і стільки ж разів - Кубок країни. Переможець розіграшу Кубку Кубків УЄФА 1986 року.

1991 року переїхав до Ізраїлю, де протягом одного сезону грав за «Маккабі» (Тель-Авів), а згодом за клуб «Бней-Єгуда», у складі якого 1993 року завершив ігрову кар'єру.

З 1993 року почав працювати в Ізраїлі на посаді помічника головного тренера спочатку у клубі «Маккабі» (Хайфа), згодом у «Маккабі» (Герцлія). Дебютував як головний тренер у 1999 році в ізраїльському клубі «Акоах».

Протягом 2001–2003 років очолював полтавську «Ворсклу».

З 2003 року тісно співпрацював зі своїм колишнім партнером по київському «Динамо» Олегом Блохіним. Протягом 2003–2007 років входив до тренерського штабу національної збірної України.

2009 року тандем Блохін - Баль повернувся до українського футболу, аби допомогти покращити турнірне становище у чемпіонаті України одеському «Чорноморцю». Цього разу А. Баль став головним тренером, Блохін - спортивним директором клубу.

21 квітня 2012 року повернувся разом з О. Блохіном до керма національної збірної України, а 25 вересня того ж року увійшов до тренерського штабу Олега Блохіна у київському «Динамо».

В останні роки працював в структурі клубу «Динамо»: спершу асистентом тренера Олега Блохіна, потім тренером-селекціонером.

9 серпня 2014 року раптово помер під час матчу ветеранів футболу в Києві на 57-му році життя. Похований на Байковому кладовищі Києва.