На головну > Новини > Міжнародні змагання Ігри Нескорених («Invictus Games») 2017


Міжнародні змагання Ігри Нескорених («Invictus Games») 2017


26 Вересень 2017


23 вересня в Торонто (Канада) було офіційно відкрито міжнародні змагання Invictus Games Toronto 2017 («Ігри Нескорених»).

 

На церемонії відкриття були присутні всі 550 спортсменів з 17 країн, їхні родичі, друзі, волонтери та глядачі з усього світу.

 

В урочистих заходах з нагоди відкриття взяли участь Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, засновник Ігор Нескорених Принц Гаррі, Президент України Петро Порошенко, актор Майк Майерс — Посол Ігор Нескорених, Голова організаційного комітету Ігор Майкл Бьорнс та інші високі гості.

 

Українські спортсмени мали змогу поспілкуватися з Принцем Гаррі під час розважального змагання з екстремального водіння Land Rover Driving Challenge. Принц радо фотографувався з нашими бійцями. Адже саме звичайні солдати, які отримали поранення під час війни в Афганістані, надихнули його започаткувати спортивні змаганні для військових ветеранів.

 

Також на тренування з атлетики до української збірної завітав легендарний боксер Ленокс Льюїс.

 

24 вересня, у перший день змагань українська збірна здобула першу медаль – Сергій Торчинський, поліцейський з Луцька, виборов бронзу у штовханні ядра.

 

25 вересня львів’янка Катерина Михайлова змагатиметься у фіналі  з пауерліфтингу .

 

Нагадаємо, що до складу  Національної  збірної команди України увійшло 30 українських військовиків - представників Збройних Сил, Нацгвардії, Нацполіції та Держприкордонслужби, які отримали поранення під час виконання службових обов’язків та в зоні АТО.

 

У Торонто українці змагатимуться у шести видах спорту – гребля, плавання, пауерліфтінг, велоспорт, легка атлетика та стрільба з луку.

 

У складі збірної команди України п’ятеро воїнів зі Львівщини, зокрема - члени основного складу: Катерина Михайлова (єдина жінка в команді), Роман Панченко та Дмитро Сидорук; а в резервному складі - Дмитро Афанасьєв;  у складі супроводу - Сергій Калитюк.

 

 Катерина Михайлова візьме участь у змаганнях з пауерліфтингу, стрільби з лука та велоспорту; Дмитро Сидорук змагатиметься легкій атлетиці та стрільбі з лука; а Роман Панченко та Дмитро Афанасьєв заявлені у стрільбі з лука.

 

Довідка:

 

«Ігри Нескорених» (Invictus Games) –  це міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців і ветеранів із обмеженими фізичними можливостями, отриманими під час виконання службових обов'язків. Участь у змаганнях беруть команди від країн-членів НАТО, а також стратегічних партнерів Альянсу.

 

Перші такі Ігри відбулись 2014 року у Лондоні та стали яскравим свідченням того, на що здатні військові, які захищають свою країну, і наскільки незламною є їхня воля до життя. У 2016 році успіх лондонських змагань повторили Ігри у Орландо.

 

Україна вперше отримала право взяти участь в Іграх нескорених 2017 року в м. Торонто як справжній союзник НАТО в миротворчих операціях по всьому світ, у а також в АТО на сході України.

 

До програми змагань «Ігор Нескорених-2017» увійшло 12 адаптованих видів спорту, зокрема: стрільба з луку, легка атлетика, гольф, волейбол сидячи, пауерліфтинг, велоспорт, плавання, автоспорт, веслування на тренажері, теніс на візку, регбі у візку, баскетбол у візку. Змагання передбачено для чоловіків та для жінок.

 

Ігри нескорених 2017 року відбудуться в Торонті під час святкування 150-річчя поселення в Канаді. Будуть використані спортивні споруди, які готувались до Панамериканських ігор 2015 року. Майкл Бернс, генеральний директор ігор 2017 року, презентував офіційний талісман ігор – жовтого лабрадора Вімі.

 

Офіційна сторінка змагань – http://www.invictusgames2017.com/

 

 

Ольга Ведернікова, управління фізичної культури та спорту ЛОДА