На головну > Новини > Розпочалася ХХХ Спартакіада Львівщини для осіб з інвалідністю


Розпочалася ХХХ Спартакіада Львівщини для осіб з інвалідністю


14 Вересень 2017


12 вересня 2017 року на базі лікувально-оздоровчого комплексу «Ровесник» (с. Комарів Сокальського району) розпочалася ХХХ ювілейна Спартакіада Львівщини для людей з інвалідністю.

 

Організатори змагань: Львівська обласна асоціація інвалідів, Львівський регіональний центр «Інваспорт», державне підприємство «Львіввугілля», за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Сокальської райдержадміністрації та Червоноградської міської ради.

 

Державний прапор України підняли почесні гості спартакіади – провідні спортсмени Львівського регіонального центру «Інваспорт»: УлянаЦіздин – чемпіонка світу та Всесвітніх ігор серед незрячих з пауерліфтингу та Антон Дацко – Паралімпійський чемпіон 2016 року з фехтування на візках, срібний призер Паралімпійських ігор 2012 року, чемпіон світу та Європи.

 

Під час церемонії урочистого відкриття учасників Спартакіади вітали: голова Львівської обласної асоціації інвалідів Леонід Тарасенко, голова Сокальської районної держадміністрації Роман Токай, директор Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Галина Мисаковець, начальник управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Львівській області Ігор Луцишин, член Національного параолімпійського комітету України, учасник І обласної Спартакіади Львівщини для людей з інвалідністю Ярослав Грибальський, провідний спеціаліст управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Ольга Ведернікова, начальник Львівського регіонального центру «Інваспорт» Мирослав Николаєв, заступник генерального директора Державного підприємства «Львіввугілля» Любов Фент, начальник відділу фізичної культури та спорту Червоноградської міської ради Валерій Гаврилюк, один з ініціаторів проведення таких спартакіад, багаторічний начальник Львівського обласного центру «Інваспорт» Вадим Магрілов, директор оздоровчо-лікувального комплексу «Ровесник» - Василь Карвацький та президент федерації «Новус-Україна» - Іван Лісовенко.

 

Загалом у змаганнях беруть участь 26 збірних команд районів та міст обласного значення - близько 200 осіб.

 

Головний суддя змагань – Володимир Любіжанін.

 

У програмі спартакіади - змагання з легкої атлетики (біг 60 м, стрибки в довжину з місця, перегони на візках), настільного тенісу, боча, дартсу, більярду, стрільби з лука, шахів та шашок.

 

Переможці визначатимуться у кожному виді спорту за такими нозологіями: ураження опорно-рухового апарату, порушення слуху, зору, розумового і фізичного розвитку.

 

За результатами змагань буде визначені переможці та призери у кожному виді спорту та загальнокомандна першість серед команд районів та міст області.

 

Усі бажаючі мали змогу познайомитися і спробувати свої сили у нових видах спорту для осіб з інвалідністю, зокрема - більярд «Novus» та стрільба з пневматичної гвинтівки.

 

 

Ольга Ведернікова, управління фізичної культури та спорту ЛОДА