На головну > Новини > В День фізичної культури та спорту – складання державних тестів фізичної підготовленості населення України

00 Вересень 2017

На виконання Указу Президента України від 29 червня 1994 року №340/94 «Про День фізичної культури і спорту» щорічно в другу суботу вересня в державі відзначається День фізичної культури та спорту

З ініціативи управління фізичної культури та спорту 9 вересня 2017 року на стадіоні Львівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України (м. Львів, вул. В. Янева, 10) відбудеться обласне фізкультурно-масове свято за участю керівництва області, команд структурних підрозділів облдержадміністрації (на добровільних засадах, можна з дітьми та членами родини), представників депутатського корпусу, відомих спортивних особистостей, юних спортсменів, представників сфери медицини та журналістів з використанням елементів контрольних вправ державного тестування  для різних вікових груп за вибором.

Таке свято проводиться з метою актуалізації та медійної пропаганди організованого проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України й складання державних тестів та загострення уваги громадськості Львівщини на показниках стану здоров’я та фізичної підготовленості населення області.

На початку такого свята будуть відзначені кращі фахівців галузі із врученням Подяк голови облдержадміністрації, обласної ради, НОК України; буде змога ознайомитися з інфраструктурою спортивного об’єкту як бази олімпійської підготовки, а також проведено урочистий парад учасників змагань, спільна розминка з музичним супроводом з асистуванням провідних спортсменів Львівщини, показові виступи спортивних колективів та безпосередньо контрольні випробування фізичної підготовленості.

Пропонована тривалість свята – до 2-х годин, початок о 10 годині.

В переліку пропонованих вправ контрольного тестування будуть передбачені такі:

рівномірний біг без урахування часу, 500 метрів;

рівномірний біг 1 000 м, хв.;

рівномірний біг 2 000 м, хв.;

нахил тулуба вперед з положення сидячи, см;

піднімання тулуба в сід, 30 с, разів;

стрибок у довжину з місця, см;

згинання і розгинання рук в упорі лежачи, разів;

згинання і розгинання рук в упорі на гімнастичній лавці, разів;

згинання і розгинання рук в упорі лежачи із зігнутими колінами, разів;

підтягування на перекладині, разів;

ривок гирі 16 кг, разів;

20 присідань за 30 с, час відновлення, хв.;

визначення індексу маси тіла (маса /зріст).

Подібні заходи рекомендовані до проведення 9 вересня й в усіх районах області.

Щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення України проводяться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 р. № 1045 «Про затвердження Порядку проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України», наказу Міністерства молоді та спорту України від 15 грудня 2016 р. № 4665 «Про затвердження тестів і нормативів для проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення України» та доручення голови обласної державної адміністрації від 1 червня 2017 року № 52/0/6-17.