На головну > Новини > Львівщина 54-й рік поспіль приймає міжнародні змагання зі стрільби злука «Золота осінь-2917»


Львівщина 54-й рік поспіль приймає міжнародні змагання зі стрільби злука «Золота осінь-2917»


08 Вересень 2017


Відповідно до плану заходів Всесвітньої федерації стрільби з лука (WA-FITA) на 2017 рік та в рамках заходів з нагоди Дня фізичної культури та спорту на стадіоні навчально-спортивної бази Львівської обласної організації ФСТ «Динамо» України упродовж 11-16 вересня 2017 року у Львові відбудуться 54-і Міжнародні змагання зі стрільби з лука «Золота осінь 2017».

 

Цьогорічні змагання приурочені 60-річчю від дня заснування Львівської обласної федерації стрільби з лука, що була утворена 1957 року у місті Львові та з якої почалося відродження спортивної стрільби з лука в Україні.

 

Цей турнір є одним з найдавніших спортивних турнірів, який від 1964 року проводиться саме у Львові і є одним із найпрестижніших турнірів Європи та України зі стрільби з лука.

 

Загалом Львів для стрільби з лука є історичним містом, саме тут у 1931 році було створено Міжнародну федерацію стрільби з лука (FITA). Саме у Львові відбувся і перший чемпіонат світу, саме у Львові народилася, мешкає, вчиться, працює найбільша кількість лучників України, чиї імена назавжди залишилися в історії цього виду спорту, як чемпіонів та рекордсменів світу та Європи ще з часів, коли стрільба з лука робила перші кроки на світовій арені.

 

Урочисте відкриття змагань відбудеться 12 вересня 2017 року о 13.30 год. на стадіоні навчально-спортивної бази обласної організації ФСТ «Динамо» за адресою: Львів, вул. В. Янева, 10.

 

Організаційний комітет: Міністерство молоді та спорту України, Львівська міська рада, Федерація стрільби з лука України, управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА, відділення НОК України у Львівській області, управління молоді та спорту Львівської міської ради, Львівська обласна федерація стрільби з лука, обласна організація ФСТ «Динамо» України.

 

Для участі у змаганнях «Золота осінь-2017» очікується понад 250 лучників, що представлятимуть команди: Білорусії, Ізраїлю, Польщі, Туреччини та збірні 10 областей України та м. Києва.

 

Дещо з історії турніру:

 

2011 рік став визначною датою в історії Львівської та Української стрільби з лука, адже саме в цей рік турнір було присвячено визначній події: 80 – річчю від дня створення Всесвітньої федерації стрільби з лука (FITA), що була заснована 1931 року у місті Львові,а змагання проводилися «під патронатом Національного Олімпійського Комітету України», фінальний етап змагань «Золота осінь 2011» вперше в Україні відбувся в центральній частині м.Львова, що викликало неабияку зацікавленість у світовій лучній спільноті та вкотре підтвердило спроможність регіону як кандидата на проведення офіційних змагань зі стрільби з лука найвищого рівня.

 

У 2011 році в змаганнях взяло участь 218 спортсменів з 10 областей України, м.Києва, АР Крим, а також збірні команди 5 країн: Російської Федерації, Республіки Польщі, Республіки Саха (Якутія) Російської Федерації, Казахстану, Білорусії, Іспанії.

 

 

Переможцями турніру стали:

 

Дорохова Тетяна - м. Чернівці (серед жінок);

 

Дорохов Андрій – м. Львів (серед чоловіків);

 

Лук’янова Наталія - м. Львів (серед дівчат);

 

Штирбу Іван - м. Чернівці (серед юнаків);

 

Дрік Олександр - м. Київ (в категорій блочний лук).

 

2012 року у змаганнях взяло участь 253 лучника, які представляли збірні команди - Республіки Саха (Якутія) Російської Федерації, Білорусі, Республіки Польщі, Великобританії, Казахстану, Молдови, 15 областей України, м.Києва та АР Крим.

 

Під час проведення фінальних змагань, що відбулися в центральній частині м.Львова (біля Бернардинської стіни на площі Митній) 15 вересня 2012 року вперше глядачам були представлені всі види змагань в олімпійській стрільбі з лука,  а саме:

 

-         особисті півфінали та фінали (чоловіки, жінки) ;

 

-         командні змагання серед змішаних команд (чоловік + жінка) – фінал;

 

-         командні змагання серед чоловіків та жінок - фінал.

 

 

Переможцями турніру стали:

 

Бережна Тетяна -  м. Харків (серед жінок);

 

Рубан Віктор – м.Харків (серед чоловіків);

 

Гнип Соломія - м. Львів (серед дівчат);

 

Куций Валентин - м. Суми (серед юнаків);

 

Д’якова Вікторія - м. Харків (в категорій блочний лук - жінки)

 

Львовський Дмитро - м. Київ (в категорій блочний лук - чоловіки).

 

2013 року у змаганнях взяло участь 242 лучника, які представляли збірні команди - Російської Федерації, Білорусі, Республіки Польщі, Молдови, 12 областей України та м.Києва.

 

Під час проведення фінальних змагань, що відбулися в центральній частині м.Львова (біля Бернардинської стіни на площі Митній) 13 вересня 2013 року, де вперше глядачам були представленні показові стрільби серед спортсменів з проблемами опорно-рухового апарату за участю членів паралімпійської збірної команди України - МСМК Роксолани Дзьоби-Балян та МС  Тараса Чопика.  Також на глядачів очікували:

 

-         особисті півфінали та фінали (чоловіки, жінки) ;

 

-         особисті фінали категорії блочний лук (чоловіки, жінки) ;

 

-         командні змагання серед змішаних команд (чоловік + жінка) – фінал.

 

 

Переможцями турніру стали:

 

Шабалітова Катерина -  м. Львів (серед жінок);

 

Марченко Дмитро – м. Львів (серед чоловіків);

 

Олексюк Вікторія - м. Чернівці (серед дівчат);

 

Островський Михайло - м. Львів (серед юнаків);

 

Д’якова Вікторія - м. Харків (в категорії блочний лук - жінки)

 

Калашніков Віктор - Ямало-Ненецький Автономний Округ Російська Федерація (в категорії блочний лук - чоловіки).

 

2014 року у змаганнях взяло участь 211 лучників, які представляли збірні команди - 11 областей України та м.Києва.

 

 

Переможцями турніру стали:

 

Марченко Вероніка -  м. Львів (серед жінок);

 

Марченко Дмитро – м. Львів (серед чоловіків);

 

Трапезнікова Соломія - м. Львів (серед дівчат);

 

Кутовой Олексій - м. Чернівці (серед юнаків);

 

Школьна Марія - м. Львів (в категорій блочний лук - жінки)

 

Большаков Владислав - м. Львів (в категорій блочний лук - чоловіки).

 

2015 року у змаганнях взяло участь 213 лучників, які представляли збірні команди - Азербайджану, Республіки Польща, 10 областей України та м. Києва.

 

 

Переможцями турніру стали:

 

Трапезнікова Соломія - м. Львів (серед жінок);

 

Гунбін Олексій – м. Суми (серед чоловіків);

 

Мазорчук Катерина - м. Харків (серед дівчат);

 

Худа Антон - м. Львів (серед юнаків).

 

 

2016 року у змаганнях взяло участь 197 лучників, які представляли збірні команди - Азербайджану, 9 областей України та м. Києва.

 

Вперше фінальні змагання «Золота осінь 2016» та змагання за титул «Лицар міста Лева» відбулись у новій центральній локації, а саме в історичній частині м. Львова - надзвичайно красивій пам’ятці архітектури виконаній в стилі французького класицизму - Палаці Потоцьких(вул. Коперника,15.), який був збудований у 1880 році, французьким архітектором Луї Довернем та польським архітектором Юліаном Цибульським, де глядачам були представлені фінальні змагання в олімпійській стрільбі з лука.

 

 

Переможцями турніру стали:

 

мсмк ПАВЛОВА Анастасія – м. Нова Каховка (серед жінок);

 

мсмк ІВАНИЦЬКИЙ Георгій – м. Львів (серед чоловіків);

 

І р. Беня Валерія – м. Чернівці (серед дівчат);

 

мс Шеремет Роман – м. Львів (серед юнаків).