На головну > Новини > В рамках всеукраїнської акції НОК України «#OlympicLab» відбулося відкрите тренування та майстер-клас для дітей за участю жіночої гандбольної команди «Галичанка» (Львів)

09 Серпень 2017

9 серпня 2017 року у львівському Палаці спорту «Галичина» за підтримки Національного Олімпійського комітету України в рамках всеукраїнської акції «#OlympicLab» (модуль «Здоровий спосіб життя») відбулося відкрите тренування та майстер-клас з гандболу для дітей за участю кращої жіночої гандбольної команди України – ГК «Галичанка» (Львів).

В гості до провідних гандболісток України за сприяння керівника сектору молоді та спорту Жовківської райдержадміністрації Ольги Калиновської завітали 30 дівчат, які відпочивають в дитячому оздоровчому таборі «Росинка» (село Зіболки Жовківського району), з поміж яких виявилися 8 школярок з м.Авдіївки Донецької області (керівники Людмила Силіна та Світлана Анєстратенко) разом зі своїм керівником четвертої хміни Ангеліною Сало та лікарем табору Галиною Тарас. Спершу діти разом зі спортивними журналістами спостерігали за елементами тренувального процесу, який провадила головний тренер жіночої гандбольної команди «Галичанка»  Тетяна Штефан та другий тренер Анжела Савченко, а згодом долучилися до виконання окремих вправ та веселих естафет з гандбольним м’ячем, капітанами команд у яких виступили:

- Юрій Майборода – начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України;

-   Антон Нікулін – начальник відділу спорту Львівської міської ради, Заслужений тренер України;

-     Юрій Турянський – голова відділення НОК України у Львівській області;

-  Оксана Вацеба – Голова відділення Олімпійської академії України у Львівській області, професор.

Модератором заходу виступила Віра Передерій – майстер спорту міжнародного класу з художної гімнастики України, фіналістка Ігор ХХІХ Олімпіади 2008 року в Пекіні, Молодий посол України на ІІ зимових ЮОІ 2016 року в Ліллехаммері, член Комісії з олімпійської освіти Міжнародного олімпійського комітету.  Допомагала в організації заходу також і стипендіат НОК України, учасниця Зимових юнацьких Олімпійських Ігор львів’янка Галина Куречко.

Після фінального свистка Тетяни Штефан дівчатка ще довго не відпускали своїх нових спортивних кумирів, продовжуючи вправи з м’ячем, фотографуючися й щиро дякуючи за залучення до цікавого спортивного процесу. А капітан «Галичанки» своєю чергою запросила своїх нових юних прихильниць на чергові матчі жіночого чемпіонату України та Єврокубкові змагання за участю команди та у спортивні секції з гандболу.

А на завершення усі юні учасниці свята отримали подарунки від НОК України й чималий заряд енергії та вражень!

Довідково #OlympicLab

Інформаційна довідка: Міжнародним Олімпійським комітетом у рамках програми Юних послів було започатковано проект – «Young Ambassador+», головною метою якого є залучення молодих послів минулих Юнацьких олімпійських Ігор до активної популяризації олімпійського руху та його сталий розвиток.

Проект #OlimpicLab молодого посла України на ІІ зимових Юнацьких олімпійських іграх львів’янки Віри Передерій - майстра спорту міжнародного класу, фіналістки Олімпійських ігор в Пекіні, призера Всесвітньої Універсіади з художньої гімнастики, потрапив до 5 кращих проектів, які отримали патронат МОК.

Зміст проекту #OlympicLab: в основу контенту проекту покладено головні цінності та принципи олімпізму, а також зміст культурно-освітньої програми Юнацьких олімпійських ігор. #OlimpicLab, покликаний посилити впровадження олімпійської освіти у навчально-виховний процес загально-освітніх шкіл та шкіл мережі олімпійської освіти. Проект реалізовується на території всієї країни за допомогою 25 регіональних відділень НОК України.

Активності #OlympicLab:

·        Ментальне тренування

·        Олімпійський чат

·        Семінари про здоровий спосіб життя

·        «Eat smart» (їж розумно)

·        Знайомство школярів із олімпійським рухом, олімпійськими цінностями, історією розвитку Олімпійських ігор та філософією олімпізму

·        Волонтерський рух

Формат проведення: зустрічі/семінари/тренінги/уроки тощо.

Мета проекту: поширення олімпійських ідеалів та принципів, залучення молоді до олімпійського руху, пропагування здорового способу життя, знайомство учнів з зірками українського та світового спорту та надбання корисних життєвих навичок і лідерських якостей.

Задавдання проекту:

1. Ефективне співпраця олімпійців, молодих послів та стипендіатів регіональних відділень в рамках проекту #OlympicLab

2. За допомогою #OlympicLab інтегрувати в навчально-виховний процес загальноосвітніх шкіл та шкіл олімпійської освіти з метою популяризації олімпійської освіти та олімпійських цінностей широких верств шкільної молоді.

3. Створити методичні рекомендації та матеріали щодо змісту #OlympicLab для реалізації проекту по всій території України.

4. Оновлення та створення сучасних і змістовних форматів постійних проектів НОК України.