На головну > Новини > На ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх Львівщину представлятиме Григорій Кузьменко

11 Липень 2017

Упродовж 18 - 30 липня 2017 року у турецькому місті Самсун відбудуться  ХХІІІ літні Дефлімпійські ігри для спортсменів з порушеннями слуху.   На цих представницьких змаганнях очікується участь майже 5 тисяч спортсменів з порушеннями слуху із 109 країн світу. Вони змагатимуться у 21 виді спорту, в тому числі 16 індивідуальних та 5 командних.

Національна дефлімпійська збірна команда України (разом із тренерським складом та штабом) вперше за дефлімпійську історію України, буде найчисельнішою: 290 осіб, з яких 219 спортсменів – представників 21-го регіону України: Київської, Харківської, Одеської, Тернопільської, Донецької, Луганської, Вінницької, Дніпровської, Сумської, Івано-Франківської, Житомирської, Львівської, Запорізької, Херсонської, Волинської, Полтавської, Рівенської, Черкаської, Чернігівської, Кіровоградської та Миколаївської областей.

Спортсмени – дефлімпійці України вперше братимуть участь у 16 видах програми, зокрема змагатимуться у таких видах спорту: бадмінтон, баскетбол (жінки та чоловіки), боротьба вільна та греко-римська, боулінг (чоловіки та жінки), волейбол (чоловіки та жінки), дзюдо, карате, легка атлетика, теніс настільний, плавання, пляжний волейбол (чоловіки та  жінки), спортивне орієнтування, стрільба кульова, тхеквондо та футбол.

До складу Національної дефлімпійської збірної команди України увійшов львів’янин Григорій Кузьменко, який змагатиметься у настільному тенісі. В складі офіційної делегації заявлено також і його батька - тренера-масажиста Валентина Кузьменка.

Урочиста церемонія проводів національної дефлімпійської збірної команди України відбудеться 14 липня ц.р. на Поштовій площі м. Києва о 20 год.

Довідково.

Дефлімпійські ігри (англ. «Deaflympic» від deaf - глухий) іноді Сурдлімпійські ігри (від франц. sourds «глухий») – підтримані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання найвищого рівня для людей, що не чують.

Перші Дефлімпійські ігри відбулися у 1924 році, в Парижі. Учасниками були делегації Бельгії, Чехословаччини, Франції, Великої Британії, Нідерландів, Польщі, Угорщини, Італії, Латвії й Румунії. Спортсмени перших Ігор брали участь в змаганнях з легкої атлетики, велоспорту, футболу, стрільби й плавання.

Рішенням Виконавчого Комітету МОК у травні 2001 року Всесвітні ігри глухих перейменовано у Дефлімпійські («Deaflympic»).

У 1992 році було створено спортивну федерацію глухих України. Того ж року її було прийнято до Міжнародного спортивного комітету глухих з правом участі у всіх міжнародних змаганнях, які проводяться під його егідою.

Вперше на міжнародній арені національна збірна дебютувала в 17-х Всесвітніх іграх глухих у 1993 році, які відбулися у Софії, де виборола 8 нагород (2 золоті, 4 срібні та 2 бронзові).

Ольга Ведернікова, управління фізичної культури та спорту ЛОДА