На головну > Новини > На Львівщині перебувала делегація ФІБА-Європа

На Львівщині перебувала делегація ФІБА-Європа

25 Листопад 2011

24 листопада на Львівщині перебувала делегація європейської федерації баскетболу.   Разом з інспекторами ФІБА-Європа Річардом Стоуком, Вальте Мілтовічем, Любоміром Мандичем та Дімітрісом Контосом до Львова прибули також президент Федерації баскетболу України Олександр Волков, віце-президент Федерації баскетболу Віталій Кондратьєв, генеральний секретар Федерації баскетболу Олександр Ларін та консультант Федерації баскетболу з Великобританії Джаспер Перрі.

Делегація вже побувала перед тим в столиці України та кількох інших українських містах. Загалом мета візиту в Україну – це підготовка нашої держави до участі в конкурсі на здобуття права проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2015 року.

Під час візиту на Львівщину відбулися огляд нового аеровокзалу, знайомство з можливостями готельної, туристичної та транспортної інфраструктури міста Лева. Перебуваючи на новозбудованому стадіоні «Арена-Львів» європейській делегації було представлено плани будівництва нового ігрового Палацу спорту поблизу львівського Стадіону й загалом можливості довколишньої інфраструктури. Представники української та європейської баскетбольної громадськості мали змогу зустрітися також з головою обласної державної адміністрації Михайлом Костюком та міським головою Андрієм Садовим.

Голова Львівської облдержадміністрації привітав членів делегації з прибуттям до Львова та ознайомив із пріоритетними напрямками діяльності регіону. «На Львівщині триває активна підготовка до ЄВРО-2012, відбувається будівництво доріг та розвиток інфраструктури. Ми також отримали доручення від керівництва держави і маємо прагнення до проведення на території Львівщини зимових Олімпійських ігор 2022 року. На Львівщині люблять спорт, тому ми із задоволенням проявляємо активність для того, щоб Львів став баскетбольною столицею України. Ми пропонуємо наше партнерство і відкриті для подальшого діалогу», - сказав Михайло Костюк.

Інспектор ФІБА - Європа Вальте Мілтовіч зазначив: «Нам дуже приємно перебувати у Львові. Адже це місце є історичним в багатьох аспектах. Важливим є те, що тут зародився український баскетбол. Сьогодні ми побачили «Арену - Львів» та Міжнародний аеропорт «Львів» і були вражені темпами будівництва. Я можу з упевненістю сказати, що Львів зараз має великі переваги для здобуття права проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу».

Президент Федерації баскетболу України, народний депутат України Олександр Волков висловив переконання у перемозі в конкурсі на здобуття права проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу. «Крита арена буде найкращою в Україні і навіть Європі. Львів скоро стане міжнародним європейським баскетбольним містом», - зазначив він.

Під час усього візиту гостей супроводжували начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, в.о. голови відділення НОК України у Львівській області Юрій Майборода та президент обласної федерації баскетболу Львівської області Ігор Савицький.

Довідково:

Баскетбол у Львівській області є одним із наймасовіших і найпопулярніших видів спорту. До регулярних спортивних занять баскетболом залучено понад півтори тисячі осіб, з якими працюють 43 тренери. Дитячо-юнацький баскетбол культивується у містах Львові, Самборі, Сокалі, Червонограді, Ходорові, Трускавці, Стрию, Дрогобичі.

У чемпіонаті Суперліги Львівщину представляє професійний клуб – БК «Політехніка-Галичина». У першій лізі виступає чоловіча команда «Айм-тім». В чемпіонаті Української баскетбольної професійної ліги серед жіночих команди виступає баскетбольний клуб «Політех-Баскет».

Національний університет «Львівська політехніка» є одним із засновників студентської ліги України. Упродовж останніх років успішно діє Львівський баскетбольний клуб ветеранів.

У чемпіонаті Львівської області виступають: «Аймтім» (Львів), «Медін» (Львів), «Дрогобич», «Самбір», «Червоноград», «Скіф» (Львів), «Львівська політехніка» (Львів).

Щороку у Львові проводиться 3-4 міжнародні турніри за участю команд Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини: турнір пам’яті Я. Пастернака, турнір пам’яті Р. Шумінського, турнір до дня захисту дітей, турнір «Нові імена».

В грудні 2009 року завершено реконструкцію Палацу спорту «Галичина» на 1 500 глядацьких місць, у якому можна проводити матчі найвищого рівня. 11 серпня 2010 року вперше в історії Львова у цьому Палаці спорту було проведено матч відбіркового етапу чемпіонату Європи з баскетболу між національними збірними України та Угорщини.

Оксана Вацеба, заступник начальника управління з питань фізичної культури та спорту ЛОДА